«Canva + Штучний інтелект» - курс для вчителів від онлайн-школи «Mathema»

Онлайн-школа математики «Mathema» пропонує безкоштовний онлайн-курс для вчителів початкової школи, який допоможе використовувати інструменти Canva та ШІ для створення інтерактивних уроків з математики.

Курс складається з 8 онлайн-уроків та має на меті ознайомити вчителів із базовими принципами штучного інтелекту, показати, як використовувати Canva і ШІ для створення візуальних матеріалів, а також навчити генерувати матеріали для інтерактивного викладання математики в початкові школі.

Більше деталей про курс і реєстрація тут.

 

понад 1 млн підручників для 5 і 6 класу доставлено в області

За інформацією Міністерства освіти і науки України, вже понад 1 млн підручників для 5 і 6 класу, які друкувалися коштом Європейської комісії, доставлено в області. Йдеться про підручники з таких предметів:

інформатика, 5 клас (5 авторів);

мистецтво, 6 клас (3 автори).

Після їхнього доставлення пʼяти- і шестикласники матимуть повний комплект навчальних книжок!

Більше за покликанням.

 

Мала академія наук запустила інтерактивний відеокурс про математику для дітей і дорослих

Мала академія наук за підтримки Міністерства освіти і науки України запускає інтерактивний відеокурс «Математика. Головоломки» для розвитку нестандартного мислення у дітей і дорослих поза шкільною програмою.

Кожен з чотирьох модулів ознайомить із різними типами головоломок і математичними задачами різних рівнів складності – від математичних квестів до ілюзій, фокусів та парадоксів. Глядачі також дізнаються розгадки ребусів, а ще – способи ускладнити їх для ігор у групах. Завдання й головоломки можна розвʼязувати під час перегляду відео.

Читати більше за покликанням.

 

Учнівська збірна України посіла 6 загальнокомандне місце на Всесвітній Гімназіаді

У Бахрейні завершилася Всесвітня літня Гімназіада. Учнівська збірна України виборола 69 медалей - 24 золоті, 17 срібних і 28 бронзових - і посіла 6 загальнокомандне місце!

Детальніше про результатами наших учнів у завершальний день змагань можна дізнатися за покликанням.

 

700 закладів середньої освіти отримають грошову допомогу на підготовку до зими

З листопада ЮНІСЕФ виділить 203,35 млн гривень для 700 українських шкіл. Кошти надано Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини через Німецький банк розвитку (KFW).

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2024 року № 1114, кожна з дібраних шкіл отримає по 290 500 гривень для підготовки до зимового періоду. Повний список закладів можна знайти за покликанням.

У межах підготовки до зими заклади можуть використовувати кошти на такі потреби: обігрів, утеплення, заміну вікон і дверей; закупівлю, встановлення та ремонт електро- і теплогенерувального обладнання; ремонт інженерних мереж (водопровідних, опалювальних, електричних, вентиляційних, каналізаційних); транспортування та зберігання закупленого обладнання, запчастин, матеріалів і пального; ремонт і модернізацію шкільних їдалень.

Детальніше за покликанням.

 

Прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2025 року»

29 жовтня 2024 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2025 року».

Прийнятий Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2025 року» дозволить:

продовжити у 2025 році практику проведення вступних випробувань в електронному форматі з використанням організаційно-технологічних процесів зовнішнього незалежного оцінювання для конкурсного відбору на навчання у закладах фахової передвищої, вищої освіти;

звільнити здобувачів освіти, які у 2025 році завершують здобуття кожного рівня повної загальної середньої освіти, від проходження державної підсумкової атестації.

 

відбулося засідання об’єднаної Конкурсної комісії з присудження Премій Верховної Ради України за 2023 конкурсний рік

28 жовтня 2024 року відбулося засідання об’єднаної Конкурсної комісії, на якому відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про Премію Верховної Ради України молодим ученим» від 5 лютого 2019 року №  2675-VIII була розглянута рейтингова таблиця робіт претендентів на здобуття Премій Верховної Ради України молодим вченим та було прийнято рішення рекомендувати Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій підтримати подання переможців рейтингового відбору. Відповідне рішення буде ухвалене на найближчому засіданні Комітету.

Згідно з вищезазначеною Постановою на 2023 конкурсний рік Комітет прийняв 2 роботи від СБУ та 81 подання від інших установ, загалом 119 робіт молодих учених. Отже, конкурс становив 1,62 роботи на конкурсне місце.

Конкурсна комісія рекомендувала 48 робіт переможців рейтингового відбору.

Комітет Верховної Ради України освіти, науки та інновацій висловлює вдячність усім членам об’єднаної Конкурсної комісії, а також запрошеним експертам за допомогу у проведенні експертизи робіт!

 

ВідбулИся засідання ПІДКОМІТЕТІВ Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій

28 жовтня 2024 року відбулися засідання підкомітетів Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, на яких народні депутати України – члени Комітету розглянули низку законопроектів та запропонували Комітету з питань освіти, науки та інновацій розглянути на своєму засіданні законопроекти та ухвалити висновки, якими рекомендувати Верховній Раді України:

прийняти його за основу проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо запровадження заходів безпеки в закладах загальної середньої освіти» (реєстр. № 11543 від 02.09.2024);

повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання проект Закону України «Про кліматичну безпеку» (реєстр. № 11534 від 30.08.2024);

відхилити проект Закону України «Про внесення змін до статті 122 Земельного кодексу України щодо приведення у відповідність до положень цього Кодексу повноважень органів місцевого самоврядування стосовно передачі земельних ділянок у власність або у користування» (реєстр. № 11430 від 22.07.2024).

Детальніше за покликанням.

 

Стартував ХХV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

28 жовтня 2024 року розпочався ХХV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.

Учасниками Конкурсу можуть бути учні та учениці 3–11 класів закладів загальної середньої освіти, учні та учениці закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти та студентки закладів фахової передвищої та вищої освіти. Конкурс відбувається в 4 етапи.

Переможцям четвертого етапу Конкурсу, які посіли перші місця у відповідних категоріях, призначаються стипендії Президента України переможцям Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Церемонію відкриття конкурсу організовано Тернопільським обласним комунальним інститутом післядипломної педагогічної освіти.

Детальніше за покликанням.

 

52 дитини вже повідомили онлайн про булінг

Міністерство освіти і науки України впровадило опцію швидкого повідомлення про випадки булінгу.

Новий інструмент дає змогу швидко створити скаргу і повідомити школу й поліцію про булінг онлайн, а також отримати поради, якщо ви стали жертвою чи свідком булінгу. Керівники закладів освіти також отримають детальну інформацію про те, як реагувати на булінг та який алгоритм подальшої роботи щодо протидії та запобіганню булінгу.

Наразі вже 52 дитини повідомили про булінг онлайн.

Про те, як працюють анонімні заяви та який процес реагування на скаргу з вказанням контактної інформації, читайте на сайті МОНУ.

 

відбувся освітній форум, присвячений запобіганню і протидії булінгу

25 жовтня 2024 року Міністерство освіти і науки України, Тернопільська обласна військова адміністрація, народна депутатка Людмила Марченко та керівниця проекту «Дружній простір: попередження та профілактика булінгу» організували й провели освітній форум «Психологічна безпека освітнього середовища: виклики часу, тенденції, підходи» на базі відокремленого структурного підрозділу «Тернопільський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя».

Захід присвячено протидії і запобіганню булінгу в шкільному середовищі. Під час форуму презентували національну антибулінгову програму як елемент розбудови безпечного і здорового освітнього середовища та реалізацію проекту «Дружній простір: попередження та профілактика булінгу».

Також учасники освітнього форуму обговорили використання нового інструменту швидкого повідомлення про булінг, який нещодавно презентувало МОН. До заходу долучилися і представники Національної поліції в Тернопільській області, щоб обговорити шляхи та способи превенції та протидії булінгу.

Більше за покликанням.

 

Тиждень відкритого доступу в Україні

24–25 жовтня 2024 року відбулася III Міжнародна конференція «Відкрита наука та інновації в Україні 2024», організована Міністерством освіти і науки України спільно з Державною науково-технічною бібліотекою та Лейбніцьким інформаційним центром науки і технологій (TIB).

Онлайн-захід став ключовою подією Міжнародного тижня відкритого доступу і об’єднав експертів з України та світу для обговорення шляхів розвитку відкритої науки та інновацій. Основні теми охоплювало реформування наукових практик, поліпшення доступу до наукових даних та інтеграцію українських досліджень у Європейський дослідницький простір.

Особливу увагу було надано участі європейських партнерів, які поділилися можливостями фінансування та підтримки українських науковців. У межах конференції відбувся Інформаційний день COST, на якому учасники змогли дізнатися про різноманітні можливості для розвитку кар’єри, почути реальні відгуки від тих, хто вже скористався програмами COST, а також ознайомитися з результатами участі України в діях COST.

Під час обговорень учасники розглянули нові методики оцінювання наукової діяльності, важливість відкритого доступу до даних, а також перспективи подальшого впровадження інновацій в Україні.

Більше на сайті МОНУ.

 

Форум інноваційних ідей у дошкіллі обʼєднав вихователів з усіх куточків України

Під час офіційного відкриття Форуму інноваційних ідей у дошкіллі відбулося урочисте нагородження працівників сфери дошкільної освіти від Міністерства освіти і науки України. Окрім того, цьогоріч за версією Global Teacher Prize Ukraine 2024 відзначили 50 працівників дошкілля, які зробили значний внесок у розвиток дітей і впровадження інноваційних підходів у навчанні.

Заступниця Міністра освіти і науки України Євгенія Смірнова під час виступу розповіла про зміни в дошкільній освіті та новий профільний закон, який почне діяти вже наступного року; наголосила на важливості інклюзії і безбар’єрності в дошкільних закладах; поділилася ініціативами, які допоможуть впроваджувати англійську мову в дошкіллі.

Переглянути онлайн-трансляцію форуму можна за покликаннями: Частина 1, Частина 2.

Більше за покликанням.

 

3793 заклади освіти зазнали бомбардувань та обстрілів, з них 365 повністю зруйновано

Станом на 27 жовтня 2024 року 3428 закладів освіти пошкоджено та 365 зруйновано повністю – про це повідомляють на ресурсі Міністерства освіти і науки України.

Сайт saveschools.in.ua документує та в реальному часі надає статистику зруйнованих українських закладів освіти.

До того ж на сайті можна переглянути картину руйнувань кожного регіону.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

10 листопада 2024 00:00
07 листопада 2024 11:00
01 листопада 2024 15:46
29 жовтня 2024 15:00
28 жовтня 2024 14:00
28 жовтня 2024 09:00
27 жовтня 2024 00:00
24 жовтня 2024 10:30
22 жовтня 2024 11:00
17 жовтня 2024 13:00