ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ: ЗАКОН ДАСТЬ НОВИЙ ІМПУЛЬС ДЛЯ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ НАУКИ

 

Про це сказала Голова Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України щодо законопроекту 2244а  «Про наукову та науково-технічну діяльність» перед його розглядом у другому читанні 26 листопада 2015 року на брифінгу до Дня освіти і науки у Парламенті.

«У прийнятому в першому читанні урядовому законопроекті 2244а  «Про наукову та науково-технічну діяльність» закладено положення, які відповідають основним принципам входження до Європейського дослідницького простору, – бюджетної прозорості, чесної конкуренції, максимальної відкритості ринку праці для всіх дослідників, академічної мобільності, сприяння обігу і передачі наукової інформації», - сказала Голова Комітету. Вона повідомила, що поданий до другого читання текст законопроекту був доопрацьований робочою групою на базі Комітету з питань науки і освіти, до складу якої увійшли представники Міністерства освіти і науки, громадських наукових організацій, установ, навчальних закладів, Ради молодих вчених. Всі засідання транслювались в онлайн режимі аби кожен небайдужий до розвитку української науки міг долучитись до обговорення законопроекту. Народний депутат зазначила, що остаточний текст законопроекту  інтегрував в собі пропозиції, як радикально налаштованої реформаторської спільноти, так і тих її представників, які намагаються зберегти найкращі надбання практики підтримки наукової сфери за доби незалежної України.

Голова Комітету окреслила основні зміни та нововведення даного законопроекту, а саме: нова система управління наукою (утворення Національної ради України з питань розвитку науки і технологій, яка консолідує в собі зусилля науковців та адміністраторів через Науковий та Адміністративний комітети відповідно) та нові принципи фінансування науки які базуються на результатах роботи наукових установ. За словами Лілії Гриневич, на базі Державного фонду фундаментальних досліджень створюється Національний фонд досліджень України. Основною відмінністю його від попереднього є надання грантової підтримки не лише на виконання наукових досліджень, а й на розвиток матеріально-технічної бази, проведення заходів, стажування наукових працівників, у тому числі за кордоном. На думку Лілії Гриневич,  законопроект розширює можливості вченого та наукових установ. Так, Фонд буде мати можливість надавати індивідуальні, колективні та інституційні гранти, завдяки чому фінансування буде доступне не лише для установ НАНУ, а і для всіх наукових установ, університетів, в тому числі для індивідуальних науковців.

Серед інших новел законопроекту Голова Комітету назвала демократизацію Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, участь молодих вчених у формуванні наукової та науково-технічної політики і розширення взаємодії академічної та університетської науки.

«Прийняття цього законопроекту, беззаперечно, суттєво розширить можливості вчених, посилить існуючий науковий потенціал, стане реальним підґрунтям для створення економічно сприятливих умов для ефективного здійснення наукової і науково-технічної діяльності, а також дозволить вирішити нагальні проблеми науковців», - підсумувала Лілія Гриневич.

 

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

18 липня 2024 18:05
17 липня 2024 15:15
05 липня 2024 12:30
05 липня 2024 12:00
03 липня 2024 16:00
28 червня 2024 08:00
21 червня 2024 12:29
19 червня 2024 16:37
18 червня 2024 13:47
17 червня 2024 16:00