27 листопада 2024 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій. Головував Голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Бабак С.В. На засіданні були присутні народні депутати України – члени Комітету: Колебошин С.В., Піпа Н.Р., Воронов В.А., Гришина Ю.М., Грищук Р.П., Кириленко І.Г., Коваль О.В., Колюх В.В., Лис О.Г., Павленко Р.М.

У засіданні брали участь представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства освіти і науки України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства охорони здоров’я України, Національної академії наук України, Національної академії педагогічних наук України, Національної академії медичних наук України, Наукового комітету Національної ради України з питань науки та технологій. Усього понад 50 учасників.

Переглянути запис засідання, яке транслювалось у прямому ефірі, у соціальних мережах, можна за покликанням.

Під час засідання були розглянуті питання порядку денного:

Про удосконалення законодавства щодо формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів, а також державної цільової підтримки для здобуття вищої освіти (за результатами вступної кампанії 2024)

Комітет заслухав і обговорив інформацію заступника Міністра освіти і науки України Михайла Винницького щодо результатів запровадження експериментального проекту надання державних грантів на здобуття вищої освіти у 2024 році та щодо формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів, а також інформацію директора Департаменту зайнятості Міністерства економіки України Дарії Андрюніної щодо середньострокового прогнозу потреби у фахівцях та робітничих кадрах на ринку праці на 2025-2029 роки.

Під час презентації М. Винницький звернув увагу на ключові показники цьогорічної вступної кампанії, зокрема:

- 102,72 тис осіб вступили у 2024 році для здобуття вищої освіти (скорочення на 15,2% у порівнянні з 2023 роком);

- 196 закладів вищої освіти взяли участь в експериментальному проекті, у тому числі 14 закладів МОЗ України, більше 10 - МКІП, 3 – МВС України, 16 ЗВО комунальної та приватної форм власності;

- сформовано 14189 сертифікатів на державний грант (або 88,11% від запланованої кількості державних грантів);

- лідерами по кількості наданих державних грантів є Львівська обл. та м. Київ.

Учасники засідання відзначили ефективність запровадженого експериментального проекту та визнали його таким, який:

1. Має позитивні відгуки в суспільстві серед здобувачів та їх батьків.

2. Був підтриманий закладами вищої освіти.

3. Має більш гнучкий механізм в реалізації.

4. Дозволяє значною мірою покрити фінансові витрати здобувачів та розширити їм доступ до якісної вищої освіти.

Також були обговорені питання механізму монетизації пільг, можливості надання державних грантів для пільгових категорій вступників та було прийняте рішення доопрацювати проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування здобуття вищої освіти та надання державної цільової підтримки її здобувачам» (реєстр. № 10399 від 10.01.2024 р.) до другого читання з урахуванням результатів упровадження у 2024 році державних грантів для здобуття вищої освіти.


Про проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» щодо удосконалення категорійно-понятійного апарату у сфері регулювання порядку та умов проходження служби в Державній кримінально-виконавчій службі України» (реєстр. № 11156 від 08.04.2024), поданий народним депутатом України Гривком С.Д.

У пояснювальній записці до законопроекту визначено, що його розроблено з метою актуалізації категорійно-понятійного апарату, пов’язаного із адміністративно-правовим регулюванням порядку та умов проходження служби особами рядового та начальницького складу в Державній кримінально-виконавчій службі України, що вирішить проблему використання застарілих понять у відповідному інституті законодавства, а також удосконалить окремі процедури, пов’язані із проходженням служби в Державній кримінально-виконавчій службі України.

Заслухавши інформацію голови підкомітету з питань вищої освіти Комітету Юлії Гришиної, народні депутати України – члени Комітету одностайно ухвалили рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» щодо удосконалення категорійно-понятійного апарату у сфері регулювання порядку та умов проходження служби в Державній кримінально-виконавчій службі України (реєстр. № 11156 від 08.04.2024), поданий народним депутатом України Гривком С.Д., за результатами його розгляду в першому читанні повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.


Про проект Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері електронних комунікацій» (реєстр. № 12094 від 04.10.2024), поданий народним депутатом України Крячком М.В. та іншими народними депутатами України

У пояснювальній записці до законопроекту визначено, що його розроблено з метою узгодження правових норм Закону України «Про електронні комунікації» із законодавством Європейського Союзу, покращення користувацького досвіду споживачів мобільного зв’язку, вдосконалення методів контролю за виконанням ліцензійних зобов’язань мобільними операторами, удосконалення окремих положень Закону щодо доступу до фізичної інфраструктури електронних комунікацій, а також узгодження положень Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж» між собою.

Заслухавши інформацію голови підкомітету з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти і адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу Комітету Романа Грищука, народні депутати України – члени Комітету одностайно ухвалили рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері електронних комунікацій» (реєстр. № 12094 від 04.10.2024), поданий народним депутатом України Крячком М.В. та іншими народними депутатами України, за результатами його розгляду в першому читанні прийняти за основу.

 

Про звіти стипендіатів Верховної Ради України молодих вчених – докторів наук щодо виконання наукових (науково-технічних) робіт за 2023 рік

У зв’язку з успішним звітуванням стипендіатів 2023 року та з урахуванням подань Міністерства освіти i науки України, Національної академії наук України, Національної академії аграрних наук України, Національної медичної академії України, Національної академії педагогічних наук України, Міністерства внутрішніх справ про розгляд звітів стипендіатів, прийняття рішення про їх погодження та рекомендації вручення дипломів стипендіата Верховної Ради України, народні депутати України - члени Комітету одностайно прийняли рішення рекомендувати Голові Верховної Ради України відповідно до пункту 4 Постанови Верховної Ради України «Про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук» від 5 лютого 2019 року № 2676- VIII та пунктів 18 i 19 Положення про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук, затвердженого зазначеною Постановою, видати Розпорядження про вручення 48-ми дипломів стипендіатів Верховної Ради України - молодих учених - докторів наук за 2023 рік.


Про перегляд Рішення Комітету «Про проект Постанови Верховної Ради України «Про присудження щорічної Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти» від 07 листопада 2024 року (у зв’язку з поданням додаткових кандидатур на присудження Премії від Херсонської обласної ради)

Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій на виконання Постанови Верховної Ради України «Про встановлення щорічної Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти» від 14 вересня 2006 року № 131-V розглянув на своєму засіданні від 07.11.2024 (Протокол № 159) клопотання обласних рад, Київської міської ради про присудження Премії та підтримав їх.

У зв’язку з надходженням до Комітету Рішення ХVIII сесії Херсонської обласної ради VIII скликання від 14.11.2024 № 592 «Про клопотання щодо присудження Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти», яким подано 2 кандидатури педагогічних працівників для нагородження Премією, Комітет прийняв рішення включити до числа лауреатів зазначені кандидатури від Херсонської області.

Комітет зазначає про відсутність клопотань від Харківської обласної ради у зв’язку з відсутністю сесій за конкурсний період. Від Донецької області запропоновано 1 кандидатуру. Усього до Комітету надійшли документи на нагородження 47 кандидатів.

Пропонується присудити у 2024 році 47 Премій Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти. Розмір кожної такої Премії становить 60 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 1 січня 2024 року.


Про затвердження пропозицій Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій до проекту Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2025 рік

Заслухавши інформацію Голови Комітету Сергія Бабака, народні депутати України – члени Комітету одностайно прийняли рішення затвердити перелік законопроектів, які пропонуються до Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2025 рік з врахуванням пропозицій Міністерства освіти і науки України і народних депутатів України – членів Комітету та направити пропозиції до Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2025 рік Голові Верховної Ради України Р. Стефанчуку.


Питання Порядку денного щодо проекту Закону України «Про систему охорони психічного здоровʼя в Україні» (реєстр. № 12030 від 13.09.2024) було знято з розгляду у зв’язку з розглядом та прийняттям вищезазначеного законопроекту за основу на засіданні Верховної Ради України 21 листопада 2024 року.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

01 січня 2025 00:00
30 грудня 2024 14:35
24 грудня 2024 17:00
18 грудня 2024 16:00
13 грудня 2024 17:15
10 грудня 2024 16:00
27 листопада 2024 11:00
21 листопада 2024 16:30
10 листопада 2024 00:00
07 листопада 2024 11:00