МОНУ Оголошує конкурс на отримання академічних стипендій імені Героїв Небесної Сотні на 2025/2026 навчальний рік
Оголошено конкурс на здобуття академічних стипендій імені Героїв Небесної Сотні на 2025/2026 навчальний рік. Ці 50 стипендій засновані для увічнення пам’яті про події Революції Гідності та вшанування подвигу наймолодших Героїв Небесної Сотні.
Подати заявку на стипендію можуть:
студенти закладів вищої освіти державної форми власності;
курсанти закладів вищої військової освіти.
Кінцевий термін подання документів від ЗВО - 01 липня 2025 року.
Докладну інформацію про вимоги до кандидатів, перелік необхідних документів та процедуру відбору можна знайти у відповідному Листі ІМЗО за посиланням.
Читати більше на сайті МОНУ.
04 КВІТНЯ 2025 РОКУ ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ КОНКУРСНОЇ КОМІСІЇ З ПРИСУДЖЕННЯ ПРЕМІЇ ВЕРХВОНОЇ РАДИ УКРАЇНИ МОЛОДИМ УЧЕНИМ ЗА 2024 КОНКУРСНИЙ РІК
Згідно з Постановою Верховної Ради України від 5 лютого 2019 року № 2675-VIII «Про Премію Верховної Ради України молодим ученим» щорічно призначаються 50 Премій, розмір кожної з них становить шістдесят прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Загалом на конкурс за 2024 рік було прийнято та допущено до подальшого конкурсного відбору 59 робіт, отже конкурс становив 1,2 роботи на одну Премію.
Відповідно до Положення про Премію Верховної Ради України молодим ученим об’єднана Конкурсна комісіїя з присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим та іменних стипендій Верховної Ради України молодим ученим-докторам наук розглянула рейтинговий список переможців та прийняла рішення рекомендувати Комітету підтримати подання щодо присудження Премії 49-ти роботам – переможцям конкурсного відбору на присудження Премії.
Враховуючи подання від об’єднаної Конкурсної комісії, Комітет рекомендуватиме внести на розгляд Верховної Ради України подання на присудження 49 Премій Верховної Ради України молодим ученим за 2024 конкурсний рік з відповідним проектом Постанови Верховної Ради України.
Комітет висловлює вдячність всім експертам та членам Конкурсної комісії за підтримку у проведенні конкурсу!
Читати тут.
відбулося засідання підкомітетів Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій
04 квітня 2025 року відбулися засідання підкомітетів Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, на яких народні депутати України – члени Комітету за участі представників центральних органів виконавчої влади, громадських об’єднань розглянули низку законопроектів.
І. Підкомітет з питань науки та інновацій
Після розгляду та обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» щодо питань дослідницької інфраструктури та підтримки молодих вчених (реєстр. № 10218 від 06.11.2023), поданий Кабінетом Міністрів України (друге читання), народні депутати України – члени Комітету вирішили запропонувати Комітету рекомендувати Верховній Раді України за результатами його розгляду прийняти у другому читанні та в цілому.
ІІ. Підкомітет з питань професійно-технічної та фахової передвищої освіти
Народні депутати України – члени Комітету розглянули проект Закону України «Про професійну освіту» (реєстр. № 13107 від 14.03.2025), поданий народним депутатом України Коваль О.В. та іншими народними депутатами України, а також альтернативні до нього проект Закону України «Про професійну освіту» (реєстр. № 13107-1 від 20.03.2025), поданий народним депутатом України Констанкевич І.М. та іншими народними депутатами України та проект Закону України «Про професійну освіту» (реєстр. № 13107-2 від 24.03.2025), поданий Кабінетом Міністрів України.
Після розгляду та обговорення зазначених законопроектів було прийнято рішення запропонувати Комітету з питань освіти, науки та інновацій розглянути на своєму засіданні та рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України «Про професійну освіту» (реєстр. № 13107 від 14.03.2025) прийняти за основу.
Читати тут.
Уряд ухвалив проЕкт Закону України «Про внесення змін до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
04 квітня 2025 року на засіданні Уряду ухвалено проект Закону України «Про внесення змін до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо прав педагогічних працівників та здобувачів освіти».
Проект акта розроблено на виконання кроку 111 Плану пріоритетних дій Уряду на 2025 рік.
Проектом Закону передбачається забезпечити в умовах воєнного стану:
уникнення використання здобуття освіти як способу ухилення від мобілізації, а саме:
обмеження віку 25 роками для надання відстрочки від мобілізації для учнів професійних училищ і для студентів фахових коледжів;
виключення права відстрочки для слухачів професійних училищ, які підвищують професійну кваліфікацію без здобуття освіти;
усунути існуючі прогалини в законодавстві щодо визначення послідовності здобуття освіти, яка надає право відстрочки під час мобілізації;
надати право відстрочки від призову під час мобілізації педагогічним працівникам закладів вищої освіти з науковими ступенями та закладів позашкільної освіти державної і комунальної власності, які станом на 01 січня 2025 року працювали і продовжують працювати у цих закладах освіти за основним місцем роботи.
Читати за покликанням.
Внесено зміни до правил присвоєння ISSN: Україна ініціювала захист наукових видань від неправомірного використання на окупованих територіях
Міжнародний центр ISSN ухвалив зміни до правил обліку серійних видань - на ініціативу української наукової спільноти.
Причиною перегляду правил стали виявлені факти порушення: журнали, що діють на тимчасово окупованих територіях, безпідставно використовували ISSN українських наукових видань або оформлювали нові ISSN як нібито правонаступники таких видань. Це створювало загрозу академічній доброчесності та поширенню дезінформації.
Що змінюється для українських ЗВО та наукових установ читати на сайті МОНУ за покликанням.
Команда під керівництвом студента ННІ ІНФОТЕХ перемогла на GENIUS Olympiad Ukraine
Команда українських школяр CORE здобула Гран-прі GENIUS Olympiad Ukraine у категорії «Робототехніка»!
Склад команди CORE: тренер – Віталій Кадуха (студент Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького), Артем Зеленько (учень 11 класу ФІМЛІ), Роман Окіпняк (учень 11 класу ФІМЛІ).
Учасники продемонстрували високий рівень знань у програмуванні, конструюванні та алгоритмічному мисленні.
Завдяки цій визначній перемозі команда виборола путівку на світовий фінал, який відбудеться 9-13 червня у місті Рочестер (штат Нью-Йорк, США).
GENIUS Olympiad – це міжнародні змагання, які щороку об’єднують талановитих учасників із понад 80 країн світу. Олімпіада має на меті популяризацію інноваційних технологій, екологічної свідомості та STEM-освіти серед молоді.
Читати за покликанням.
Шість нових осередків «Школи Супергероїв» відкриють цьогоріч
Державна установа «Школа Супергероїв» розширює мережу освітніх просторів, які працюють при лікарнях України. У 2025 році з’являться ще 6 освітніх просторів - у Луцьку, Чернігові, Чернівцях, Черкасах, Мукачеві та Тернополі.
Нині в Україні відкрито 17 освітніх просторів школи у 13 містах. З них шість - у Кривому Розі, Одесі, Вінниці, Львові, Полтаві та Рівному - запрацювали торік за фінансування Фундації Олени Зеленської. Це сучасні простори, облаштовані ергономічними меблями, інтерактивними дошками, планшетами та приладдям для сучасного освітнього процесу.
Торік учнями освітніх осередків «Школи Супергероїв» стали понад 10 тисяч дітей віком від 3 до 18 років, які перебувають на стаціонарному лікуванні або яким надається реабілітаційна допомога. Педагогічний колектив школи — це 241 суперучитель. Тільки торік педагоги провели 68 тисяч занять.
Більше за покликанням.
Українські учні вибороли 31 нагороду на Міжнародному фестивалі інженерії, науки та технологій
Міжнародний фестиваль інженерії, науки та технологій «I-FEST» - найбільше змагання юних дослідників та розробників на Африканському континенті. Цьогоріч він відбувся в туніському Хаммаметі, зібравши 1200 учасників із 40 країн світу.
Україну на конкурсі представляли 30 вихованців МАН із 14 областей. Вісім із них презентували математичні проекти. Учасники змагалися у восьми категоріях: фізика, науки про довкілля, суспільні науки, комп’ютерні науки, інженерія, науки про життя, мультимедіа та математика.
Українська команда виборола 31 нагороду: 4 золотих, 8 срібних, 12 бронзових медалей та 6 почесних відзнак. До десятки найкращих проектів конкурсу увійшла робота Олександри Табакової.
Вітаємо переможців та учасників!
Ознайомитися зі списком переможців можна за покликанням.
відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій
02 квітня 2025 року під головуванням Голови Комітету Сергія Бабака відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.
Під час засідання народні депутати України – члени Комітету одностайно ухвалили рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні:
прийняти за основу проект Закону України «Про Національну систему кваліфікацій» (реєстр. № 12305 від 11.12.2024);
прийняти за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг» (реєстр. № 12427 від 20.01.2025);
прийняти за основу проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та інших законів України» (реєстр. № 12301 від 11.12.2024);
відхилити проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та інших законів України» (реєстр. № 12301-1 від 26.12.2024).
Розглянувши та обговоривши проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації законодавства Європейського Союзу в галузі рибного господарства» (реєстр. № 12428 від 20.01.2025), народні депутати України – члени Комітету одностайно прийняли рішення рекомендувати Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики під час опрацювання законопроекту реєстр. № 12428 самостійно визначитись щодо зазначеного законопроекту під час голосування на своєму засіданні з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій Комітету.
Під час засідання народні депутати України – члени Комітету також розглянули три контрольних питання:
1. Про стан підготовки підзаконних нормативно-правових актів на виконання Закону України «Про дошкільну освіту» від 06.06.2024 р.
2. Про стан виконання Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу (№ 3642-ІХ від 23.04.2024).
3. Про стан виконання Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування інтегрованих інформаційних систем у сфері освіти» № 2457-IX.
З прийнятими рішеннями Комітету можна ознайомитися тут .
Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення функціонування індустріальних парків і запровадження моделі еко-індустріального парку в Україні» (реєстр. № 12386 від 08.01.2025), поданий Кабінетом Міністрів України було знято з розгляду.
Переглянути запис засідання, яке транслювалось у прямому ефірі, у соціальних мережах, можна за покликанням.
відбулося Засідання Президії НАН України
02 квітня 2025 року під головуванням Президента Національної академії наук України академіка Анатолія Загороднього відбулося чергове засідання Президії Національної академії наук України.
Під час засідання було заслухано та обговорено дві наукові доповіді та інші питання Порядку денного.
Про «Низькотемпературні аспекти квантових технологій: стан і перспективи інноваційного розвитку» у своїй доповіді розповів виконувач обов’язків директора Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна Національної академії наук України доктор фізико-математичних наук Олександр Долбин.
Другу доповідь «Українська літературна мова кінця ХХ – першої чверті ХХІ ст.: стан і тенденції розвитку» представив завідувач відділу загального мовознавства Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні Національної академії наук України член-кореспондент НАН України Олександр Тараненко.
Наостанок учасники засідання розглянули кадрові й поточні питання.
Детальніше на сайті НАНУ за покликанням.
Національна академія наук України присудила премії НАН України «За популяризацію науки» за підсумками конкурсу 2024 року
02 квітня 2025 року Президія Національної академії наук України на своєму черговому засіданні присудила премії НАН України «За популяризацію науки» за підсумками конкурсу 2024 року.
Премію НАН України присуджено:
Зеленіній Олені Леонідівні за цикл статей «Горизонти науки» на порталі мережі місцевих медіа «Громада.Груп»;
Оленченку Олександру Олександровичу за Youtube канал «Aremath»;
Дунцю Василю Богдановичу, Дубровій Марії Павлівні та Кузьміновій Маргариті Валеріївні – за проект «Мандрівний музей науки».
Лауреатам Премії буде вручено Диплом та грошову винагороду на щорічній сесії Загальних зборів НАН України, яка відбудеться 28 квітня – 1 травня цього року.
Окрім того, Президія НАН України ухвалила рішення відзначити Подякою НАН України окремих учасників за участь у конкурсі.
Щиро вітаємо переможців та учасників конкурсу і бажаємо подальших творчих успіхів!
Більше на сайті НАНУ за покликанням.
450 керівників вищої і середньої ланок ЗВО розпочали навчання за Програмою професійного розвитку академічних менеджерів
450 керівників вищої і середньої ланок ЗВО розпочали навчання за Програмою професійного розвитку академічних менеджерів.
02 квітня 2025 року відбувся старт першого циклу реалізації Програми професійного розвитку академічних менеджерів закладів вищої освіти України.
Програму професійного розвитку академічних менеджерів реалізує Британська Рада в межах спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проєкту «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів» (UIHERP - Ukraine Improving Higher Education for Results Project). Ця програма є складником широкого комплексу заходів, спрямованих на зміцнення інституційної спроможності закладів вищої освіти та сприяння освітнім реформам. Метою UIHERP є підвищення ефективності, поліпшення умов для забезпечення якості та прозорості системи вищої освіти України.
Більше на сайті МОНУ за покликанням.
Штучний інтелект проти епідемій, гендерних стереотипів та бар’єрів в освіті: проекти українських школярів на міжнародному хакатоні Teens in AI
В Україні вдруге відбувся національний етап міжнародного хакатону Teens in AI, який проходить у 97 країнах світу. Десять команд підлітків розробили й презентували рішення про те, як штучний інтелект може допомагати долати глобальні проблеми - спростовувати міфи про медицину, боротися з гендерними стереотипами та робити навчання доступним і цікавим для кожного. До хакатону долучилися підлітки з усієї України - від Львова до Харкова.
Школярі презентували рішення для прогнозування й запобігання епідеміям, поліпшення доступності навчання у віддалених громадах, ментальної підтримки школярів та озвучення текстових даних для людей з порушеннями зору.
Читати більше на сайті МОНУ.
Новий етап розвитку медичної освіти: Львівський національний медичний університет перетворено в державне некомерційне підприємство
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького (ЛНМУ) завершив реорганізацію та отримав статус державного некомерційного підприємства. Це перший медичний університет, який одночасно виконує функції закладу охорони здоров’я та закладу вищої освіти.
Статус державного некомерційного підприємства надає університету реальну автономію у прийнятті управлінських рішень та дозволяє реалізувати концепцію сучасної університетської лікарні, яка поєднує освіту, науку і практику та не поступається європейським аналогам.
Процес поєднання освітньої та практичної компонентів під час підготовки здобувачів освіти стартував в липні 2024 року – саме тоді розпочала роботу Університетська лікарня ЛНМУ. Тут функціонує 16 клінічних кафедр університету, 13 відділень, три з яких – паліативної допомоги, пластичної хірургії та гінекології – відкрили цьогоріч. Незабаром почне приймати пацієнтів відділення інтервенційної радіології. Для потреб лікарні МОЗ закупило обладнання на суму понад 51 млн грн. Цього навчального року тут проходять практичну підготовку понад 2000 студентів та майже 300 лікарів-інтернів.
На початку 2025 року створено Центр мікробіологічних досліджень – єдиний в Україні, що може проводити наукові дослідження в галузі бактеріології зі студентами та аспірантами, використовуючи високотехнологічне устаткування.
Детальніше на сайті КМУ за покликанням.
Як розпізнати ознаки вербування дитини – рекомендації МОН батькам і освітянам
Російські спецслужби використовують різноманітні методи для вербування українських дітей, намагаючись дестабілізувати ситуацію в країні. Серед найпоширеніших способів - залучення підлітків через психологічний тиск, маніпуляції та фінансові винагороди. Найчастіше на звʼязок виходять через соціальні мережі та месенджери, зокрема телеграм-канали. Ворог пропонує легкий заробіток за виконання простих завдань - від малювання графіті та розклеювання листівок до більш серйозних злочинів, як-от: підпалів автомобілів військових, трансформаторних підстанцій та відділень пошти.
У межах спільної програми «Безпечна школа», яку реалізовують Міністерство освіти і науки та Міністерство внутрішніх справ, розроблено рекомендації для батьків та освітян, щоб уберегти підлітків від вербування ворогом.
Про те, чому підлітки є вразливою групою для вербування, які види протиправної діяльності російські спецслужби пропонують дітям, про передбачену за диверсійну діяльність відповідальність, а також куди звертатися у разі спроби вербування дитини - читайте на сайті Міністерства освіти і науки України за покликанням.
МОН пропонує до громадського обговорення проект Концепції цифрової гігієни дітей дошкільного віку
Міністерство освіти і науки пропонує до громадського обговорення проект Концепції цифрової гігієни дітей дошкільного віку, розроблений з метою реалізації Закону України від 06 червня 2024 № 3788-IX «Про дошкільну освіту».
Соціальні групи населення та заінтересовані сторони, на які поширюватиметься дія: учасники освітнього процесу, юридичні особи публічного чи приватного права та фізичні особи-підприємці, які проводять освітню діяльність у сфері дошкільної та позашкільної освіти, батьки дітей дошкільного віку.
Метою Концепції є забезпечення цифрової гігієни дітей через формування у них відповідних компетентностей і підвищення обізнаності дорослих, дотичних до використання цифрових технологій дітьми.
Зауваження та пропозиції до проекту Концепції приймаються у довільній формі до 14 квітня 2025 року.
Джерело інформації: Пресслужба МОНУ.
відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій 31 березня 2025 року
31 березня 2025 року під головуванням Голови Комітету Сергія Бабака відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.
Під час засідання народні депутати України – члени Комітету розглянули кадрові питання та одностайно ухвалили рішення, з якими можна ознайомитися тут .
Нагороджено переможців ХV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
Відбулася церемонія нагородження переможців ХV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка відбулася 28 березня 2025 року у приміщенні Маріупольського державного університету.
Творчі змагання, які цьогоріч візначають 15-ту річницю, дають можливість юним учасникам і учасницям розкрити свій талант через слово, сповнене пошаною до великого Кобзаря та світлими ідеями миру, любові до рідного народу й мови.
Почесні гості урочистостей наголосили про актуальність Шевченкового конкурсу, який називають малою Шевченківською премією, що дає можливість учнівству й студентству в Україні та поза межами нашої держави розкрити свій талант через слово, яке сьогодні формує наратив спротиву й консолідує нашу націю в щоденній незламності духу. Шевченкове слово - понад часом, воно формує модерну націю й об’єднує нас, посилюючи дух боротьби й утверджуючи незламність.
Переможцям змагань були вручені дипломи Міністерства освіти і науки України та подарунки від благодійників.
Більше за покликанням.
Понад 300 українських учених отримали підтримку в межах проекту EURIZON: у Брюсселі відбувся завершальний захід ініціативи
28 березня 2025 року відбувся фінальний захід проекту EURIZON - масштабної ініціативи, спрямованої на підтримку українських дослідників у час війни. Завдяки проекту, профінансованому Європейською комісією в межах програми Horizon Europe, 324 українські вчені отримали 4,5 мільйона євро на реалізацію 65 наукових проектів у співпраці з європейськими дослідницькими інфраструктурами.
Ініціатива стартувала у квітні 2023 року як короткострокові дослідницькі стипендії на 6 або 12 місяців. Спочатку очікували отримати до 80 заявок і підтримати приблизно 90 дослідників. Утім, завдяки інформаційній кампанії в Україні було отримано понад 780 заявок, із яких 730 відповідають критеріям. У відповідь на такий інтерес Єврокомісія втричі збільшила бюджет програми - з 1,5 до 4,5 мільйона євро.
Захід об’єднав представників української та європейської наукової спільноти, донорських організацій і міжнародних партнерів. Учасники підсумували результати EURIZON та обговорили можливості продовження підтримки українських дослідників у межах майбутніх європейських програм.
Більше за покликанням.
Встановлено пороговий бал ЄДКІ за спеціальністю 143 Атомна енергетика
27 березня 2025 року відбувся єдиний державний кваліфікаційний іспит за спеціальністю 143 Атомна енергетика на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти.
Іспит проходив у формі комп’ютерного онлайн-тестування українською мовою з незалежним проктором у кожній аудиторії, дистанційним адмініструванням та відеоспостереженням. Відповідальною за проведення ЄДКІ є Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти».
31 березня п. р. відбулося засідання фахової комісії ЄДКІ за відповідною спеціальністю, члени якої провели експертне оцінювання тесту та установили пороговий бал на рівні 38 правильних відповідей із 99 тестових завдань.
Індивідуальні результати ЄДКІ повідомлять здобувачам через заклади вищої освіти. ЗВО отримають результати іспиту до 04 квітня 2025 року.
Учасникам тестування, які не з’явилися на єдиний державний кваліфікаційний іспит або не склали його, матимуть змогу повторно скласти ЄДКІ 24 квітня 2025 року.
Більше за покликанням.
У Києві відбулася друга щорічна конференція з фінансової грамотності FinLit Forum 2025
Національний банк України разом із Міністерством освіти і науки України 27 березня 2025 року провів другу конференцію FinLit Forum.
FinLit Forum - це наймасштабніша освітня конференція з фінансової грамотності в Україні, започаткована Національним банком у 2024 році.
Цьогоріч її було присвячено впровадженню фінансової грамотності в Новій українській школі. Захід відбувся в межах Global Money Week і зібрав понад 3 700 учасників - очно і онлайн.
Дискусії передусім були зосереджені на впровадженні в школах нового обов’язкового предмета «Підприємництво і фінансова грамотність», який із вересня 2025 року почнуть вивчати учні 8 класів.
Програма конференції була насиченою й охоплювала ключові теми розвитку фінансової грамотності в Україні. Спікери представили Національну стратегію розвитку фінансової грамотності до 2030 року, поділилися результатами дослідження рівня сформованості компетентності «підприємливість і фінансова грамотність» у підлітків.
Переглянути запис конференції можна на офіційному ютуб-каналі Національного банку.
Більше за покликанням.
Українські школярі здобувають перемоги у фіналі Всеукраїнських олімпіад
Тривають IV етапи Всеукраїнських учнівських олімпіад - інтелектуальних змагань на державному рівні, у яких беруть участь обдаровані школярі з усієї України. Попри всі виклики, учнівська молодь демонструє високий рівень знань та наполегливість у навчанні.
Вітаємо переможців ще семи олімпіад з: інформатики, астрономії, фізики, новогрецької мови та літератури, інформаційних технологій, української мови та літератури, хімії.
Переглянути весь список переможців і учасників можна за посиланням.
Надалі учні й учениці, які показали найкращі результати, змагатимуться за право представляти Україну на Міжнародних олімпіадах з відповідних предметів. Вітаємо всіх учасників і переможців!
Більше на сайті МОНУ.
3793 закладів освіти зазнали бомбардувань та обстрілів, з них 365 повністю зруйновано
Станом на 30 березня 2025 року 3428 закладів освіти пошкоджено та 365 зруйновано повністю – про це повідомляють на ресурсі Міністерства освіти і науки України.
Сайт saveschools.in.ua документує та в реальному часі надає статистику зруйнованих українських закладів освіти.
До того ж на сайті можна переглянути картину руйнувань кожного регіону.