НМТ-2025: випускникам потрібно оформити ID-картки

Для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ) 2025 року випускникам закладів загальної середньої освіти треба оформити ID-картку.

Реєстрація для участі в основних сесіях НМТ розпочнеться 6 березня 2025 року і триватиме до 3 квітня 2025 року. Оскільки термін виготовлення першого паспорта громадянина України (ID-картки) становить 20 робочих днів, рекомендуємо заздалегідь подбати про його оформлення.

Оформлення першого паспорта громадянина України є безоплатним.

Для отримання додаткової інформації щодо оформлення документів звертайтеся до підрозділів Державної міграційної служби України або відвідайте офіційний сайт ДМС України.

Більше за покликанням.

 

У Кременчуці відкрито майстерню для майбутніх фахівців машинобудування

У Кременчуці відбулося відкриття модернізованих навчальних майстерень та навчально-практичного центру «Верстатник широкого профілю» на базі Вищого професійного училища № 7. Оновлення стало можливим завдяки спільній програмі Уряду України та Європейського Союзу «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України».

Загальний обсяг інвестицій становить 11 220 000 гривень, з яких 3 420 000 гривень - співфінансування, а 7 800 000 гривень - державна субвенція.

Ця модернізація є частиною проекту «100 майстерень», який реалізується Міністерством освіти і науки України в межах реформи професійно-технічної освіти. Мета проекту - створити сучасні навчально-практичні центри, що забезпечать молодь новітніми технологіями для ефективного навчання та професійного розвитку.

Більше за покликанням.

 

Педагоги з мінімальною зарплатою отримають «вчительську тисячу» додатково до неї: розʼяснення

З 01 січня 2025 року вчителі отримують 1300 грн (1000 грн після оподаткування), а з 1 вересня 2025 року - 2600 грн (2000 грн після оподаткування).

Виплата доплати за роботу в несприятливих умовах праці («вчительська тисяча») не призведе до зменшення доплати до мінімальної заробітної плати, яку отримують ці вчителі. Про це повідомили на сайті Кабінету Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2024 № 1515 назву доплати «за особливі умови роботи» змінено на «за роботу в несприятливих умовах праці». Так урегульовано неврахування цієї доплати для обчислення розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру.

Роз’яснення КМУ про те, як проводити доплати читайте за покликанням.

 

відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій

05 лютого 2025 року під головуванням Голови Комітету Сергія Бабака відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.

Під час засідання народні депутати України – члени Комітету одностайно ухвалили:

рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу проект Закону України «Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо запровадження моделі спільної батьківської опіки батьків над дитиною після розлучень як основної» (реєстр. № 12132 від 17.10.2024) та доручити Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, визначеному головним з опрацювання цього законопроекту, доопрацювати його до другого читання з урахуванням зауважень та пропозицій, зазначених у Висновку Комітету;

визначитись щодо проекту Закону «Про внесення зміни до частини першої статті 90 Бюджетного кодексу України щодо фінансування військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою» (реєстр. № 12272 від 02.12.2024) Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, який є головним з підготовки цього законопроекту, та самостійно обрати шляхи та механізми вирішення порушеної законопроектом проблеми із врахуванням висловлених у Висновку Комітету зауважень та пропозицій.

Під час засідання народні депутати України – члени Комітету розглянули два контрольних питання:

Про виконання рішення Комітету від 15 січня 2025 року щодо стану підготовки підзаконних нормативно-правових актів на виконання Закону України «Про дошкільну освіту» від 06.06.2024 р. № 3788-IX;

Про стан виконання Рішення Комітету «Про стан виконання Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо вдосконалення науково-методичного забезпечення освіти та якості навчальної літератури № 1951-ІХ від 14.12.2021 року» від 18 грудня 2024 року» в частині впровадження інтерактивного електронного додатка до підручника.

Також було затверджено Звіт про роботу Комітету з питань освіти, науки та інновацій за період дванадцятої сесії IX скликання.

З прийнятими рішеннями Комітету можна ознайомитися тут.

Переглянути запис засідання, яке транслювалось у прямому ефірі, у соціальних мережах, можна за покликанням.

 

МОН затвердило склад наглядової ради в Київському авіаційному інституті

У Міністерстві освіти і науки України затвердили склад наглядової ради ДУ «Київський авіаційний інститут», яку сформовано відповідно до вимог Постанови КМУ щодо посилення повноважень наглядових рад деяких закладів вищої освіти.

До складу нової наглядової ради увійшли:

Євгенія Беспалова, керівник екосистеми UNIT.City;

Андрій Бродецький, інвестиційний аналітик Horizon Capital;

Ганна Гвоздяр, заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України;

Роман Грищук, голова підкомітету з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти й адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу;

Антон Сененко, старший науковий співробітник відділу фізичної електроніки Інституту фізики НАН України;

Петро Чернишов, засновник ГО «Контора Пі», інвестор;

Тарас Чмут, директор Громадської організації «Повернись живим!».

Записи співбесід із кандидатами доступні на офіційних ресурсах Міністерства освіти і науки України.

Більше за покликанням.

 

Україна на Bett 2025: інновації, міжнародне партнерство та цифрове майбутнє освіти

Україна вдруге взяла участь у Bett 2025 - наймасштабнішому міжнародному заході у сфері освітніх технологій, що тривав у Лондоні.

На виставці нашу країну представляли провідні стартапи у сфері EdTech: IT Ukraine Association, Geniusee, Edmaps, ARbook, Optima School, DreamX, Dataslab. Український ринок EdTech продовжує активно розвиватися: стартапи в цій сфері становлять 31% від усіх стартапів країни. Освітні технології, створені в Україні, уже використовують для підготовки кадрів, а також у діяльності онлайн-шкіл та технологічних компаній. Участь у Bett 2025 для наших інноваторів - це можливість презентувати свої розробки міжнародній спільноті та залучити інвестиції.

Крім стендової презентації, українську освіту було представлено в основній програмі Bett 2025.

Українська делегація провела низку двосторонніх зустрічей високого рівня. Відбулася перша зустріч із міністеркою освіти Великої Британії Бріджет Філліпсон, під час якої обговорили майбутню співпрацю, зокрема в контексті історичної угоди про 100-річне партнерство між нашими країнами. Також українська делегація зустрілася з Послом України у Великій Британії Валерієм Залужним, щоб обговорити розширення інституційних зв’язків та підтримку освітніх ініціатив.

Більше за покликанням.

 

В Україні відбудують вісім шкіл за підтримки ПРООН і урядів України та Іспанії

Вісім українських шкіл, які зазнали руйнувань унаслідок бойових дій, відновлять із дотриманням стандартів енергоефективності та безбар’єрності. Проект реалізується за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) та урядів України та Іспанії.

Відновлення в межах ініціативи охоплює легкі та середні ремонтні роботи в закладах, де рівень пошкоджень не перевищує 60 %. 

Більше за покликанням.

 

відбулися засідання підкомітетів Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій

03 лютого 2025 року відбулися засідання підкомітетів Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, на яких народні депутати України – члени Комітету розглянули низку законопроектів та запропоновано Комітету з питань освіти, науки та інновацій рекомендувати Верховній Раді України:

прийняти за основу проект Закону України «Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо спільної опіки батьків над дітьми» (реєстр. № 12123 від 15.10.2024);

повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери поховання та надання ритуальних послуг» (реєстр. № 12188 від 08.11.2024);

повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання трудової міграції та усунення дискримінації у сфері трудових правовідносин (реєстр. № 12326 від 16.12.2024).

Детальніше за покликанням.

 

Перша леді України та заступниця глави МВС відвідали облаштовані укриття для учнів на Дніпропетровщині

Під час перебування на Дніпропетровщині Перша леді України Олена Зеленська разом із заступником Міністра внутрішніх справ України Катериною Павліченко оглянули три облаштовані укриття в навчальних закладах. Укриття були відремонтовані за підтримки Olena Zelenska Foundation / Фундація Олени Зеленської. Тепер майже 2 тисячі учнів зможуть навчатися офлайн, знаючи, що в разі небезпеки завжди матимуть безпечний простір поруч.

Одне з укриттів зможе прихистити малюків із сусіднього дитячого садка. Для них облаштували ліжечка для денного сну.

Більше за покликанням.

 

Як діяти в надзвичайних ситуаціях: освітній серіал від експертів ДСНС для дітей, батьків та молоді доступний на Дія.Освіта

Державної служби України з надзвичайних ситуацій спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Дія.Освіта та за підтримки ЮНІСЕФ запускають освітній серіал про безпеку «Як діяти в надзвичайних ситуаціях». Це інтерактивний курс, що навчає дітей, батьків і молодь алгоритмам дій в критичних умовах.

У шести серіях, заснованих на практичних рекомендаціях експертів ДСНС, герої серіалу - українська родина - потрапляють у реальні сценарії небезпек: від пожеж та надзвичайних подій на воді чи в горах до хімічних та радіаційних загроз, а також надзвичайних ситуацій під час війни. У кожній серії вони вчаться, як правильно реагувати у критичних умовах, користуватися вогнегасниками, безпечно поводитися з вибухонебезпечними предметами та навіть, як зібрати ртуть із розбитого термометра.

Переглянути серіал можна на платформі Дія.Освіта.

Більше за покликанням.

 

Міжнародні можливості для українських освітян і науковців

28-30 січня 2025 року в місті Сучава (Румунія) відбувся навчальний тренінг «Veille et montage de projects internationaux / Підготовка та реалізація міжнародних проєктів». Захід організувала Дирекція Центральної та Східної Європи Всесвітньої агенції франкомовних університетів (AUF) та обʼєднав представників Міністерства освіти і науки України, Дніпропетровської обласної військової адміністрації та українських університетів.

Тренінг був присвячений підготовці та управлінню міжнародними освітніми проtктами. Експертки AUF, під час якого організатори заходу поділилися досвідом з експертизи міжнародних грантів, розповіли про ключові аспекти структури та реалізації проектів, а також надали поради щодо їх успішного впровадження.

AUF підтримує ініціативи українських університетів у межах спеціального плану допомоги, запровадженого після початку повномасштабного вторгнення. Наразі 14 українських університетів Києва, Харкова, Дніпра, Одеси, Чернівців, Львова та Херсона є членами цієї мережі.

Більше за покликанням.

 

3793 закладів освіти зазнали бомбардувань та обстрілів, з них 365 повністю зруйновано

Станом на 02 лютого 2025 року 3428 закладів освіти пошкоджено та 365 зруйновано повністю – про це повідомляють на ресурсі Міністерства освіти і науки України.

Сайт saveschools.in.ua документує та в реальному часі надає статистику зруйнованих українських закладів освіти.

До того ж на сайті можна переглянути картину руйнувань кожного регіону.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку