НМТ-2025: Календар проведення
Затверджено Календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту (НМТ). Відповідний наказ Міністерства освіти і науки України оприлюднили на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Із 6 березня до 3 квітня включно триватиме основний етап реєстрації для участі в основних сесіях НМТ.
До 8 квітня зареєстровані зможуть у персональних кабінетах внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні / за кордоном, у якому бажають пройти НМТ).
З 9 до 14 травня в додатковий період матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвалися в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.
Із 4 травня для зареєстрованих учасників основних сесій НМТ з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткових сесій матимуть змогу зробити це з 11 липня.
Тестування відбуватиметься під час основних і додаткових сесій.
Із 14 травня до 25 червня відбуватиметься основна сесія тестування. 14–25 липня - додаткова.
До 4 липня в персональних кабінетах учасників буде розміщено інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100–200 балів, до 30 липня - додаткових.
З міркувань безпеки не публікуватимуться дані про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на офіційних сторінках УЦОЯО в соцмережах. Учасникам наполегливо рекомендують не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ.
Читати на сайті УЦОЯО.
Як ветеранам пройти безплатне професійне навчання?
Держава допомагає ветеранам інтегруватися у цивільне життя. Учасники бойових дій та люди з інвалідністю внаслідок війни можуть безоплатно опанувати новий фах чи вдосконалити свої навички.
Програма охоплює 98 робітничих професій для базової підготовки та 400 освітніх програм для підвищення кваліфікації.
Детальніше – в інфографіці на сайті Кабінету Міністрів України за покликанням.
Результати конкурсу на здобуття стипендій імені академіка НАН України Б.Є. Патона для молодих вчених Національної академії наук України 2025 року
Президія Національної академії наук України затвердила список переможців конкурсу на здобуття стипендій імені академіка НАН України Б.Є. Патона для молодих вчених Національної академії наук України – кандидатів наук (докторів філософії) і докторів наук.
Переможцями стали:
старший науковий співробітник Інституту математики НАН України доктор фізико-математичних наук Ірина Денега;
директор Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України кандидат технічних наук Олександр Волков;
завідувач відділу Інституту проблем міцності імені Г.С. Писаренка НАН України кандидат технічних наук Олег Деркач;
старший науковий співробітник Інституту фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова НАН України доктор фізико-математичних наук Валентина Носенко;
науковий співробітник Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України доктор філософії Анастасія Чигарева;
завідувач лабораторії Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України (Науково-технологічний комплекс «Інститут монокристалів» НАН України) доктор фізико-математичних наук Владислав Семінько;
заступник директора Інституту загальної енергетики НАН України доктор технічних наук Артур Запорожець;
старший науковий співробітник Інституту електрофізики і радіаційних технологій НАН України доктор філософії Артем Макогон;
старший науковий співробітник Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України кандидат хімічних наук Тетяна Самойленко;
заступник директора Інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України доктор біологічних наук Володимир Чернишенко;
старший науковий співробітник Інституту харчової біотехнології та геноміки НАН України кандидат біологічних наук Анастасія Рабоконь;
завідувач сектору Інституту економіки промисловості НАН України доктор економічних наук Ірина Підоричева;
старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України кандидат історичних наук Олександр Маєвський;
науковий співробітник Інституту народознавства НАН України кандидат соціологічних наук Ганна Заремба-Косович;
завідувач відділу Національного центру «Мала академія наук України» кандидат технічних наук Віталій Приходнюк.
Щиро вітаємо переможців і бажаємо їм натхненної та плідної праці!
Повідомлення від Комісії по роботі з науковою молоддю НАН України.
Україна та Молдова взаємно визнаватимуть документи про освіту та наукові ступені
31 грудня 2024 року Кабінет Міністрів України затвердив розпорядження «Про підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про взаємне визнання документів про освіту та наукові ступені».
Підписання Угоди створить правові підстави для взаємного визнання документів про освіту, періодів навчання та наукових ступенів без адміністративних та правових перешкод, а також визнання документів про присвоєння кваліфікаційних категорій та педагогічних звань вчителів.
Читати за покликанням.
Уряд затвердив другу частину порядків надання субвенцій на освіту у 2025 році
31 грудня 2024 року Кабінет Міністрів України ухвалив другу частину порядків надання субвенцій, що дасть змогу громадам завчасно розпочати підготовку до реалізації освітніх проектів у 2025 році.
Затверджено порядки для таких субвенцій:
Субвенція на укриття - 6,2 млрд грн. Співфінансування з місцевих бюджетів - від 5% до 30%.
Спрямування коштів: будівництво, реконструкція, капітальний ремонт укриттів і завершення проектів, розпочатих у 2024 році.
Субвенція на обладнання класів НУШ - 2 млрд грн.
Передбачено закупівлю сучасних засобів навчання для забезпечення якісного освітнього процесу в початковій та базовій школі.
Розподіл між громадами можна переглянути за посиланням
Субвенція на протипожежний захист - 500 млн грн. Співфінансування з місцевих бюджетів - не менше ніж 50%.
Спрямування коштів: облаштування систем протипожежного й протидимного захисту, блискавкозахисту, внутрішнього та зовнішнього водопроводу, вогнезахисне оброблення конструкцій, закупівля й обслуговування засобів пожежогасіння.
Субвенція на харчоблоки - 960 млн грн. Співфінансування з місцевих бюджетів — від 5% до 30%.
Спрямування коштів: придбання обладнання, створення та модернізація їдалень (харчоблоків), завершення проектів, розпочатих у 2024 році.
Детальніше на сайті КМУ.
Уперше до початку року Уряд затвердив частину порядків надання субвенцій на освіту
27 грудня 2024 року Кабінет Міністрів України затвердив умови надання і розподіли субвенцій у 2025 році на шкільні автобуси, професійний розвиток учителів НУШ, доплати вчителям і підтримку учнів з особливими освітніми потребами.
Невдовзі має бути затверджено порядки надання й інших субвенцій - уперше Уряд ухвалює ці рішення заздалегідь, а не в перші місяці року, у якому треба використати кошти.
Уряд затвердив:
Субвенція на шкільні автобуси. Розмір - 1,6 млрд грн. Очікується, що спільно зі співфінансуванням із місцевих бюджетів удасться закупити понад 600 автобусів. Це дасть змогу підвозити до шкіл понад 30 тисяч учнів.Розподіл субвенції між обласними бюджетами можна переглянути за посиланням.
Субвенція на професійний розвиток учителів НУШ. Розмір - 150 млн грн (частина субвенції НУШ у 2,15 млрд грн). Розподіл субвенції між обласними бюджетами можна переглянути за посиланням.
Доплата вчителям. Розмір - 12 млрд грн. З 01 січня 2025 року вчителі отримуватимуть доплату в розмірі 1000 грн (1300 грн до вирахування податків), а з 1 вересня 2025-2000 грн (2600 грн до вирахування податків). Розподіл коштів між бюджетами громад на січень-червень 2025 року можна переглянути за посиланням.
Субвенція для підтримки учнів з ООП. Розмір - 304,6 млн грн. Обсяг субвенції розподілено між територіальними громадами, що дасть змогу вчасно надавати такі послуги особам з особливими освітніми потребами. Розподіл субвенції між бюджетами громад дивіться за посиланням.
Детальніше на сайті kmu.
Визначено переможців Конкурсу проектів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, які працюють (навчаються) у закладах вищої освіти та наукових установах
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.08.2024 № 1160 на конкурсний відбір проектів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, виконавцями яких є заклади вищої освіти та наукові установи, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, було подано 168 проектів.
За результатами проведеної наукової і науково-технічної експертизи проектів досліджень і розробок та відповідно до протокольного рішення № 2 засідання Конкурсної комісії МОН від 20 грудня 2024 року наказом Міністерства освіти і науки України від 27.12.2024 № 1801 затверджено перелік з 82 проектами досліджень та/або розробок молодих вчених, які пройшли конкурсний відбір та фінансування яких розпочнеться з січня 2025 року за рахунок коштів державного бюджету України.
Більше за покликанням.
У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника затверджено склад наглядової ради
Міністерство освіти і науки України затвердило склад наглядової ради Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, яку сформовано відповідно до вимог Постанови КМУ щодо посилення повноважень наглядових рад деяких закладів вищої освіти.
Призначення відбулося за процедурою, визначеною в межах експериментального проекту, згідно з яким членів наглядової ради добирає незалежний Комітет у складі 6 авторитетних експертів. Усі кандидати пройшли прозорий конкурсний добір, співбесіду з Комітетом, а також перевірку в органах безпеки.
Записи співбесід із кандидатами доступні на офіційних ресурсах Міністерства освіти і науки України.
Більше на сайті monu.
відбулося Засідання Президії НАН України
26 грудня 2024 року під головуванням Президента Національної академії наук України академіка Анатолія Загороднього відбулося чергове засідання Президії НАН України.
Під час засідання було заслухано наукові повідомлення молодих науковців Академії.
Із доповіддю «Функціональні класи розв’язків еліптичних рівнянь з нестандартними умовами зростання» виступила наукова співробітниця Інституту прикладної математики і механіки НАН України кандидат фізико-математичних наук Марія Cавченко.
Науковий співробітник Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України доктор філософії Мусфер Аджимамбетов представив доповідь на тему: «Узагальнена модель релятивістських ядро-ядерних зіткнень».
Про «Новітню історію України у пострадянських білоруських підручниках та посібниках» розповів присутнім старший науковий співробітник Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України кандидат історичних наук Павло Артимишин.
Члени Президії відзначили актуальність і перспективність представлених результатів досліджень молодих науковців, а також високий рівень їх виконання.
На згадку про виступ на засіданні Президії НАН України Президент Академії академік Анатолій Загородній вручив свідоцтва молодим дослідникам.
Далі учасники засідання заслухали доповідь провідного наукового співробітника відділу «Український етнологічний центр» Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України доктора історичних наук Володимира Скляра «Зміни етномовного складу населення України: друга половина ХХ – початок ХХІ ст.».
Насамкінець Президія НАН України розглянула кадрові та поточні питання.
Більше на сайті НАНУ.
Науковці Сумщини отримали нагороди від Національної академії наук України
26 грудня 2024 року в Сумах відбулись урочистості, присвячені 100-річчю Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка. За дорученням Президії Національної академії наук України участь у цьому заході взяв член Президії НАН України, голова Північно-Східного наукового центру НАН України і МОН України академік НАН України Володимир Семиноженко, який привітав колег із Сумщини, вручив їм привітання від Президента Національної академії наук України академіка НАН України Анатолія Загороднього та нагороди Академії університетському колективові.
Науковий потенціал і досягнення колективу Сумського державного університету також було удостоєно відзнак Національної академії наук України і Північно-східного центру НАН України і МОН України.
Більше за покликанням.
3793 закладів освіти зазнали бомбардувань та обстрілів, з них 365 повністю зруйновано
Станом на 29 грудня 2024 року 3428 закладів освіти пошкоджено та 365 зруйновано повністю – про це повідомляють на ресурсі Міністерства освіти і науки України.
Сайт saveschools.in.ua документує та в реальному часі надає статистику зруйнованих українських закладів освіти.
До того ж на сайті можна переглянути картину руйнувань кожного регіону.