Англійська в садочках: нові можливості для вихователів
Як легко та дієво інтегрувати англійську мову в програму занять із дошкільниками? З цим допоможе новий розділ для вихователів на платформі Ukrainian English Language Teacher Learning Platform, на якій зібрано сучасні методики, що передбачають використання ігор, музики, рухливих активностей та сторітелінгу. Ці інструменти допоможуть зробити процес навчання дітей дошкільного віку цікавим і ефективним, використовуючи іноземну мову не лише на заняттях, а й у повсякденні.
Долучитись до онлайн-курсу можна за покликанням.
Окрім курсу з методики, тут можна знайти матеріали, які стануть у пригоді під час навчання англійської для дошкільнят. Зокрема, короткі історії, аудіо- та відеоматеріали, детальні описи ігор, роздаткові матеріали тощо — nus-english.com.ua.
Детальніше за покликанням.
Андрій Сибіга зустрівся з керівниками закладів вищОЇ ОСВІТИ, які готують фахівців у сфері міжнародних відносин
03 жовтня 2024 року Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів зустріч з директорами інститутів та деканами факультетів провідних закладів вищої освіти України, які готують фахівців у сфері міжнародних відносин.
Міністр висловив вдячність освітянам за їхню роботу та підготовку професіоналів для української дипломатичної системи. Він поінформував про розширення політики залучення молоді до роботи в МЗС.
Міністр анонсував, що вже найближчим часом МЗС оголосить нову хвилю зовнішнього добору на зайняття близько 50 посад в апараті Міністерства, та закликав молодих фахівців зі знанням іноземних мов - випускників профільних закладів вищої освіти розглянути пропозиції МЗС щодо роботи в апараті зовнішньополітичного відомства України.
Андрій Сибіга окремо підкреслив нагальну потребу МЗС у залученні студентів зі знанням Африканського та Індо-Тихоокеанського регіонів, а також з високим рівнем володіння східними мовами. У цьому контексті міністр закликав представників закладів вищої освіти адаптувати навчальні програми до сучасних реалій, в яких перебуває наша держава, та прискорити підготовку таких фахівців.
Більше на сайті МЗС України.
Держава продовжує створювати умови, щоб більше дітей могли вчитися офлайн
У новому навчальному році за парти додатково повернулися ще 102 тисячі учнів. Держава продовжує створювати всі необхідні умови, щоб більше дітей могли вчитися офлайн.
Скільки школярів навчаються очно, дистанційно та у змішаному форматі – дивіться в інфографіці на сайті КМУ.
Відбувся круглий стіл на тему: «Забезпечення розвитку дошкільної освіти України в контексті імплементації нової редакції Закону України «Про дошкільну освіту» від 06 червня 2024 року № 3788-ІХ»
01 жовтня 2024 року під головуванням голови підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Володимира Воронова відбулося засідання круглого столу на тему: «Забезпечення розвитку дошкільної освіти України в контексті імплементації нової редакції Закону України «Про дошкільну освіту» від 06 червня 2024 року № 3788-ІХ».
У засіданні взяли участь народні депутати України – члени Комітету, представники центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, наукових установ, закладів дошкільної освіти, міжнародних організацій, громадських організацій, експерти, представники секретаріату Комітету, засоби масової інформації.
Під час засідання учасники круглого столу обговорювали стан, проблеми та основні завдання щодо імплементації Закону України «Про дошкільну освіту» від 06 червня 2024 року № 3788-ІХ», обмінювалися думками та настановами на найближчий рік про розвиток сфери дошкільної освіти на визначених Законом цінностях та засадах.
Детальніше за покликанням.
Уряд дає старт експериментальному проекту щодо сертифікації шкіл операторів БпЛА
Завдання Уряду та кожної державної інституції - забезпечити наших захисників усім необхідним для виконання бойових завдань, для лікування та реабілітації, для переходу від військового до мирного життя. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 01 жовтня 2024 року.
Він відзначив, що сфера безпеки й оборони - це пріоритет №1 в державному бюджеті. Наступного року на це передбачено 2,2 трлн грн, що складає 26% ВВП.
Прем’єр-міністр зауважив, що до кінця року Україна виготовить 1,5 млн дронів. При цьому держава не лише випускає безпілотники, але й готує кадри для управління ними.
«Сьогодні Уряд дає старт експериментальному проекту щодо сертифікації шкіл операторів БпЛА. Встановлюємо чіткі вимоги для цих шкіл та уніфікуємо навчальний процес. Навченим операторам дронів буде простіше отримати відповідну військово-облікову спеціальність», - зазначив очільник Уряду.
Більше на сайті КМУ.
Відбулося ПРОДОвЖЕННЯ засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій
30 вересня 2024 року відбулося продовження розгляду проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» (реєстр. 12000 від 14.09.2024), поданий Кабінетом Міністрів України, розпочате на засіданні Комітету від 25.09.2024 р., на якому заслухали інформацію Голови Комітету Сергія Бабака, Міністра освіти і науки України Оксена Лісового, заступника Міністра освіти і науки України Михайла Винницького.
Народні депутати України – члени Комітету одноголосно підтримали пропозицію вилучити із законопроекту норму, яка дозволяє приватизацію державних закладів вищої освіти.
Серед інших проголосованих пропозицій було рекомендовано збільшити фінансування у 2025 році на 20000 млн грн освітньої субвенції, на 500 млн грн на видання та доставку підручників, видання інтерактивного електронного додатка до підручника; Міжнародній українській школі на 21,5 млн грн; збільшення видатків у 2025 році для закладів вищої освіти на 1801,04 млн грн для державного замовлення та державних грантів.
Народні депутати України – члени Комітету одноголосно проголосували за збільшення фінансування у 2025 році на 500,0 млн грн субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» для обладнання кабінетів природничо-математичних дисциплін.
З повним текстом Висновку Комітету можна ознайомитися.
Переглянути запис засідання, яке транслювалось у прямому ефірі, в соціальних мережах, можна за посиланням: покликанням.
МонУ ухвалило зміни до Порядку поділу класів на групи під час вивчення предмета «Захист України»
Міністерство освіти і науки України ухвалило зміни до Порядку поділу класів на групи під час вивчення предмета «Захист України». Відтепер учнів і учениць 10-11 класів розподілятимуть у групи за кількістю осіб - від 8 до 15 у кожній групі.
Ці зміни дадуть змогу вчителям більше зосередитися на практичному навчанні в менших групах, опанувати базові навички для життя, самозахисту та формування оборонної свідомості.
Упродовж 2024-2026 років модельна навчальна програма «Захист України» впроваджується в межах всеукраїнського педагогічного експерименту.
Замість звичних 45-хвилинних уроків раз на тиждень, нова програма передбачає, що уроки проводитимуть протягом усього дня один раз на місяць. Для цього в громадах створюються спеціальні навчальні осередки, які об’єднають учнів із кількох шкіл.
У грудні держава виділила субвенцію у розмірі 1,74 млрд грн. З них - 1,64 млрд грн на забезпечення цих осередків, 100 млн спрямовано на професійний розвиток вчителів. Громади вже закуповують сучасні симулятори для управління дронами, навчальні тири та інші інтерактивні засоби, що дозволять учням опановувати практичні навички.
Детальніше на сайті МОН України.
Організація дистанційних класів, педагогічний патронаж та навчання за місцем перебування: яких змін очікувати у 2025–2026 навчальному році
Міністерство освіти і науки України затвердило низку змін до положень, які є частиною комплексної політики «Школа офлайн». Зокрема, вони стосуються організації дистанційного навчання, індивідуального педагогічного патронажу та навчання за місцем перебування.
Політика має на меті повернути дітей до очного навчання, поліпшити якість дистанційної освіти та задовольнити потреби кожної з категорій учнів: діти на прифронтових територіях, діти на ТОТ та діти за кордоном.
Раніше МОН затвердило наказ № 1112 «Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні», який визначає особливості організації навчання у ЗЗСО і так само регулює політику «Школа офлайн».
Важливо: комплексна політика «Школа офлайн» впроваджуватиметься з 1 вересня 2025 року і діятиме на період воєнного стану. Усі зміни області можуть реалізувати зараз, щоб бути готовими до наступного навчального року.
Ознайомитися з усіма компонентами політики «Школа офлайн» можна за посиланням.
Детальніше про ключові зміни читайте на сайті МОН України.
Ваучери на навчання: українці можуть опанувати за державний кошт ще 16 професій та 15 спеціальностей
Українці можуть отримати ваучер на навчання ще 16 професіям та 15 спеціальностям, які нині затребувані на ринку праці. Міністерство економіки України оновило Перелік професій та спеціальностей для навчання, за якими може бути виданий ваучер, відтепер в ньому 95 професій та 60 спеціальностей. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.
Зокрема, до Переліку включені професії, необхідні для відновлення інфраструктурних об’єктів, житлового фонду та об’єктів енергетики. Серед спеціальностей - відновлювані джерела енергії та гідроенергетика, галузеве машинобудування, електронні комунікації та радіотехніка, матеріалознавство, металургія, біомедична інженерія, хімічні технології та інженерія тощо.
Також Перелік доповнено професією оператор дистанційно керованих апаратів та спеціальностями авіаційна та ракетно-космічна техніка, авіоніка, прикладна механіка, прикладна фізика та наноматеріали. Враховуючи потреби у ліквідації наслідків військової агресії рф, Перелік доповнено професією пожежний-рятувальник та спеціальністю пожежна безпека.
З оновленим Переліком професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, можна ознайомитись за посиланням.
Більше на сайті Міністерства економіки України.
Науковці НАН України разом з британськими колегами і представниками державних органів влади обговорили особливості правового регулювання штучного інтелекту та особливості його використання в економіці
26 вересня 2024 року відбувся міжнародний науково-практичний круглий стіл «Штучний інтелект: етичні та правові аспекти використання в українській економіці» за участі науковців Інституту економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України, британських науковців та фахівців у галузі юриспруденції та штучного інтелекту.
Під час заходу обговорили особливості правового регулювання штучного інтелекту та особливості його використання в економіці. Учасники розглянули: проблематику регулювання використання штучного інтелекту міжнародним правом, проблеми імплементації міжнародного досвіду регулювання штучного інтелекту та гармонізації вітчизняного і європейського законодавств, проблеми практичного застосування можливостей штучного інтелекту в юридичній практиці та економічних відносинах тощо.
Захід зібрав широке коло слухачів і став важливим кроком у співпраці між Україною та Великою Британією у сфері правового регулювання штучного інтелекту, створюючи нові можливості для подальшої співпраці й обміну знаннями.
Читайте за покликанням.
Державний ліцей «Міжнародна українська школа» презентував нову стратегію: українська школа буде там, де ти є
Кожна українська дитина матиме доступ до української освіти незалежно від місця перебування – таку амбітну мету ставить перед собою Державний ліцей «Міжнародна українська школа».
23 вересня 2024 року ліцей презентував нову стратегію.
Розмова об’єднала народних депутатів України – членів Комітету з питань освіти, науки та інновацій, представників Міністерства освіти та науки України, членів наглядової ради МУШ, представників дипломатичного корпусу України, українських освітян та керівників освітніх центрів за кордоном.
Зараз майже 850 000 дітей шкільного віку зареєстровані в освітній системі країн Європейського Союзу. З них Міністерство освіти і науки України, а також наша освітня система ідентифікують лише 341 000 дітей.
Наразі з МУШ співпрацює 42 освітні осередки в 10 країнах.
Нова візія школи – стати організацією, яка об’єднує українські освітні осередки за кордоном заради того, щоб через мережу управління тримати зв'язок з українською дитиною, давати українознавчий компонент, зберігати її ідентичність.
Більше за покликанням.
3793 заклади освіти зазнали бомбардувань та обстрілів, з них 365 повністю зруйновано
Станом на 29 вересня 2024 року 3428 закладів освіти пошкоджено та 365 зруйновано повністю – про це повідомляють на ресурсі Міністерства освіти і науки України.
Сайт saveschools.in.ua документує та в реальному часі надає статистику зруйнованих українських закладів освіти.
До того ж на сайті можна переглянути картину руйнувань кожного регіону.