КОМІТЕТ З ПИТАНЬ НАУКИ І ОСВІТИ
4
20 березня 13
м.Київ
вул.Садова, 3-а, кімн.1316, о 17.00
ГОЛОВУЄ: Голова Комітету з питань науки і освіти Гриневич Л.М.
ПРИСУТНІ: члени Комітету - Сич О.М., Зубчевський О.П., Дзоз В.О., Дорохов А.М., Ємець Л.О., Фаріон І.Д.; працівники секретаріату Комітету - завідувач секретаріату Комітету Чижевський Б.Г., заступники завідувача секретаріату Комітету Домаранський О.О., Шевченко М.М., головні консультанти: Гарбуза С.А., Головінов В.П., Козієвська О.І., Красняков Є.В., Семенюк С.В.
ВІДСУТНІ: члени Комітету – Сорока М.П., Павленко Р.М., Парубій А.В.
ЗАПРОШЕНІ: Дніпров Олексій Сергійович - заступник Міністра освіти і науки України.
ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України (щодо особливостей митного оподаткування вищих навчальних закладів і наукових установ) (реєстр. № 2057 від 21.01.2013р., н.д.В.Балога).
2. Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” (щодо посилення правового та соціально-економічного захисту осіб, які навчаються) (реєстр. № 2015 від 15.01.2013р., н.д.І.Бережна, А.Пінчук).
3. Про проект Постанови про проведення парламентських слухань на тему: “Зовнішнє незалежне оцінювання якості освіти в Україні: надбання, проблеми, шляхи вдосконалення” (22 травня 2013 року) (реєстр. № 2195 від 05.02.2013р., н.д.О.Зубчевський).
1. СЛУХАЛИ: інформацію голови підкомітету з питань вищої освіти Фаріон І.Д. про проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України (щодо особливостей митного оподаткування вищих навчальних закладів і наукових установ) (р. № 2057).
В обговоренні взяли участь: Гриневич Л.М., Сич О.М., Зубчевський О.П., Дзоз В.О., Дорохов А.М., Ємець Л.О., Дніпров О.С.
УХВАЛИЛИ:
1. Верховній Раді України відповідно до пункту 1 частини першої статті 114 Закону України “Про Регламент Верховної Ради України” проект Закону України про внесення змін до Митного кодексу України (щодо особливостей митного оподаткування вищих навчальних закладів і наукових установ) (реєстр. № 2057 від 21.01.2013 р.), внесений народним депутатом України В.Балогою, прийняти за основу та доручити Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики підготувати його до другого читання.
2. Під час доопрацювання законопроекту до другого читання у пункті 9-1 після слів “вищими навчальними закладами України” доповнити словами “та науковими установами для забезпечення їх освітньої та наукової діяльності, якщо ідентичні товари з аналогічними якісними показниками не виробляються в Україні (перелік таких товарів встановлюється Кабінетом Міністрів України) або якщо ці товари передаються навчальним закладам і науковим установам у рамках міжнародних наукових та освітніх програм або надходжень за рахунок спонсорських коштів”.
3. Направити цей висновок Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, визначеного головним з підготовки даного законопроекту.
Голосували:
“за” – одноголосно;
“проти” – 0;
“утримались” – 0.
Рішення прийнято одноголосно.
2. СЛУХАЛИ: інформацію голови підкомітету з питань професійної освіти Дорохова А.М. про проект Закону про внесення змін до Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” (щодо посилення правового та соціально-економічного захисту осіб, які навчаються) (р. № 2015).
В обговоренні взяли участь: Гриневич Л.М., Сич О.М., Зубчевський О.П., Дзоз В.О., Ємець Л.О., Фаріон І.Д., Дніпров О.С.
Голова Комітету Гриневич Л.М. запропонувала додати до проекту рішення пункт, в якому рекомендувати Комітету з питань соціальної політики та праці, визначеному головним при підготовці законопроекту до розгляду у другому читанні, чітко розмежувати функції студентських професійних спілок і органів студентського самоврядування.
УХВАЛИЛИ:
1. Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” (щодо посилення правового та соціально-економічного захисту осіб, які навчаються), реєстр. № 2015 від 15.01.2013, внесений народними депутатами І.Бережною та А.Пінчуком, за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.
2. Рекомендувати Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці при підготовці цього законопроекту до розгляду у другому читанні врахувати застереження Міністерства освіти і науки України (додаються на 3 аркушах), а також, з метою недопущення юридичної колізії та ускладнення застосування законів, взяти до уваги, що чинним Законом України “Про вищу освіту” (стаття 38) визначені функції студентського самоврядування у вищих навчальних закладах, які за змістом дублюються з нормами запропонованого законопроекту, а тому у проекті необхідно чітко розмежувати функції студентських професійних спілок і органів студентського самоврядування.
3. Рішення надіслати до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці.
Голосували:
“за” – одноголосно;
“проти” – 0;
“утримались” – 0.
Рішення прийнято одноголосно.
3. СЛУХАЛИ: інформацію секретаря Комітету з питань науки і освіти Зубчевського О.П. про проект Постанови про проведення парламентських слухань на тему: “Зовнішнє незалежне оцінювання якості освіти в Україні: надбання, проблеми, шляхи вдосконалення” (22 травня 2013 року) (р. № 2195).
В обговоренні взяли участь: Гриневич Л.М., Сич О.М., Дзоз В.О., Ємець Л.О., Фаріон І.Д., Дніпров О.С.
Під час обговорення проекту Постанови Голова Комітету Гриневич Л.М. запропонувала два проекти рішення, а саме:
1) Рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект Постанови за основу і в цілому.
“За” - 3 (Зубчевський О.П., Дзоз В.О., Дорохов А.М.)
“Проти” - 4 (Гриневич Л.М., Сич О.М., Ємець Л.О., Фаріон І.Д.)
“Утримались” - 0
Рішення не прийнято.
2) Відхилити зазначений проект Постанови.
“За”- 4 (Гриневич Л.М., Сич О.М., Ємець Л.О., Фаріон І.Д.)
“Проти” – 3 (Зубчевський О.П., Дзоз В.О., Дорохов А.М.)
“Утримались” - 0
Рішення прийнято.
Після обговорення рішення Комітету, Перший заступник Голови Комітету Сич О.М. запропонував при формуванні плану роботи на друге півріччя запланувати проведення парламентських слухань на тему: “Зміст та якість загальної середньої освіти”.
Голова Комітету Гриневич Л.М. внесла пропозицію провести парламентські слухання на ширшу тематику, присвячену проблемі підвищення якості середньої освіти.
Заступник Міністра освіти і науки Дніпров О.С. звернувся з проханням до членів Комітету проводити парламентські слухання після випускної компанії.
За результатами проведеного обговорення члени Комітету остаточно
УХВАЛИЛИ:
1. Проект Постанови про проведення парламентських слухань на тему: “Зовнішнє незалежне оцінювання якості освіти в Україні: надбання, проблеми, шляхи вдосконалення” (22 травня 2013 року) (реєстр. № 2195 від 05.02.2013р.), поданий народним депутатом країни О.Зубчевським відхилити.
Голосували:
“За”- 4 (Гриневич Л.М., Сич О.М., Ємець Л.О., Фаріон І.Д.)
“Проти” – 3 (Зубчевський О.П., Дзоз В.О., Дорохов А.М.)
“Утримались” - 0
Рішення прийнято.
Голова Комітету Л.ГРИНЕВИЧ