ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ МІЖВУЗІВСЬКОГО НАУКОВО-МЕТОДОЛОГІЧНОГО
СЕМІНАРУ З ОСВІТНЬОГО ПРАВА ТА ОСВІТНЬОЇ ПОЛІТИКИ
Засідання семінару, проведеного 04 квітня 2014 року, було присвячено проблемі державного фінансування вищої освіти і формування державного замовлення. З доповіддю (виступив С.Єрохін, ректор Національної академії управління, професор, доктор економічних наук.
У засіданні взяли участь, зокрема, заступник директора Департаменту вищої освіти МОНУ М.Фоменко, працівники секретаріату Комітету з питань науки та освіти, представники ВНЗ та громадських організацій.
В доповіді проаналізовано динаміку зміни в промисловості України, стан державних фінансів. Аналіз вказує на необґрунтованість формування державного замовлення.
Учасники проаналізували стан фінансування вищої освіти і розглянули шляхи реформування системи держзамовлення.
Визнано, що формування держзамовлення на фахівців з вищою освітою не базується на аналізі потреб ринку праці. В цих умовах витрата державних коштів на вищу освіту не є виправданою.
Розглядалися шляхи реформування порядку державного фінансування вищої освіти: державне кредитування, перерозподіл держзамовлення на користь ВНЗ з вищою якістю освіти, ваучерна система.
Наголошувалось на тому, що фінансування з держбюджету здобуття вищої освіти особами з низьким рівнем підготовки невиправдане.
Разом з тим від МОНУ було наголошено про необхідність підтримувати високі обсяги держзамовлення для соціального захисту молоді.
За результатами обговорення доповідей учасники в основному погодилися з такими висновками:
· державне фінансування вищої освіти має ґрунтуватись на потребах ринку праці; для цього потрібно регулярно досліджувати стан ринку праці;
· система державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою не відповідає завданням підвищення якості вищої освіти;
· потрібен пошук нових механізмів фінансування вищої освіти.