Перше засідання науково-методологічного
семінару з освітнього права.
25 червня у приміщенні Київського національного університету ім. Тараса Шевченка відбулось перше засідання міжвузівського науково-методологічного семінару з освітнього права.
Семінар розпочато за ініціативою Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України..
Мета та завдання семінару: підвищення конкурентоспроможності Національної системи освіти України шляхом формування сучасної системи освітнього права, її подальшої гармонізації з європейським правом, залучення до цих проблем широкої громадськості, формування узгодженої системи національній інтересів в сфері освіти та розвитку наукових досліджень у цій сфері.
Роботу семінару розпочато за рекомендаціями слухань у Комітеті Верховної Ради України з науки і освіти щодо законопроектів про вищу освіту. Співорганізаторами семінару є Комітет та Спілка ректорів вищих навчальних закладів України. Організаційне забезпечення семінару взяла на себе Програма сприяння зовнішньому тестуванню в Україні.
На першому засіданні розглянуто питання «Програмні документи стратегії розвитку освіти в Україні (1992-2012). Засади, цілі, реалізація». З доповіддю виступив професор НТТУ «КПІ», доктор економічних наук Ігор Жиляєв. Презентація до виступу за посиланням.
В дискусії учасники прийшли до висновку, що в Україні досі не розроблено цілісної системи щодо стратегічних завдань розвитку Національної системи освіти, а також є проблеми із плануванням розвитку освіти на середньострокову та короткострокову перспективу.
Таке становище ускладнює розробку законопроектів з питань освіти.
Як вихід, учасники пропонували орієнтуватися на документи, що регламентують формування європейського науково-освітнього простору, які визначають шляхи модернізації освіти європейських держав, зокрема, держав Європейського Союзу.
Наступне засідання семінару має відбутися у вересні.
.