Цього тижня делегація українських парламентарів, до складу якої входить народний депутат України, член Комітету з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина, перебуває у робочій поїздці до Норвегії.
![](/images/%D0%A0%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%87_%D0%B2%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%B8/норвегія.jpg)
У перший день свого візиту народні депутати України відвідали музей авіації Норвегії, в якому знаходяться симулятори для тренування пілотів винищувача F-16. Саме на таких симуляторах тренуються наші українські пілоти у Данії за кошти Норвегії.
![](/images/%D0%A0%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%87_%D0%B2%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%B8/норвегія - 032024.jpg)
Народні депутати України провели низку важливих зустрічей - із Президентом Стортингу (Парламенту Королівства Норвегія) Масудом Гараххані, Генеральним секретарем Стортингу Кірре Грімстадом та обговорили низку надважливих для України питань, пов’язаних з посиленням військової допомоги України; участі норвезької сторони у процесах, пов’язаних із поверненням українських дітей після примусової депортації російськими окупантами; подальшої підтримки Норвегією санкцій проти росії; визнанням Норвегією Голодомору геноцидом українського народу.
Також парламентарі обговорили перспективи подальшої співпраці Верховної Ради України з Норвезьким Парламентом.
![](/images/%D0%A0%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%87_%D0%B2%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%B8/норвегія 2024.jpg)