Про головне

Перейти до розділу
29 вересня 15:06
Тижневі освітянські та наукові новини
докладніше...

Діяльність Комітету

18 серпня 2023, 20:00

Міжнародний науковий центр “Обсерваторія” гостинно зустрів народних депутатів України - членів Комітету

Саме тут, на висоті 2028 метрів над рівнем моря, відбулось виїзне засідання Комітету з питань освіти, науки та інновацій. Обсерваторія розташована на горі Піп Іван, що належить до південно-східної частини Чорногірського хребта (Українські Карпати) на території Карпатського національного природнього парку.

Високогірне розташування обсерваторії робить її унікальним в Європі науковим осередком для вивчення та охорони природи Карпат. Під час Другої світової війни і у післявоєнний час вона зазнала руйнації і на час початку відновлення залишились тільки зруйновані кам’яні стіни обсерваторії.

Завдяки ініціативі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника почалась реконструкція колишньої астрономічної обсерваторії. Зокрема, тут наразі облаштовано метеорологічну станцію та створено умови для потреб високогірного рятувального навчального центру.

Щороку до Дня незалежності на горі Піп Іван університет спільно з Івано-Франківським національним академічним драматичним театром імені Івана Франка влаштовує культурно-мистецькі заходи.

Голова Комітету Сергій Бабак наголосив на тому, що такі центри як Міжнародний науковий центр “Обсерваторія” та Міжнародний центр зустрічі студентської молоді України та Республіки Польща, які об’єднують інноваційні та наукові підходи до вирішення проблем, будуть актуальні для реабілітації, зокрема реабілітації ветеранів та поранених. Функціонування таких центрів дасть поштовх не тільки для розвитку науки та інновацій, розвитку стосунків між студентством країн, а й допоможе відновлювати обороноздатність країни.