Про головне

Перейти до розділу
17 березня 15:55
Тижневі освітянські та наукові новини
докладніше...

Діяльність Комітету

03 березня 2023, 10:00

Стратегічні сесії з освіти на Буковині

1-2 березня на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулися Стратегічна сесія з питань розвитку педагогічної освіти та Стратегічна сесія з питань вищої освіти, в яких взяли участь народні депутати України, представники Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, управлінь освіти, керівники закладів освіти та представники бізнесу. Привітав учасників зібрання Голова Чернівецької обласної військової адміністрації Запаранюк Руслан.

Комітет з питань освіти, науки та інновацій у Стратегічних сесіях представляли голова підкомітету з питань вищої освіти Юлія Гришина та голова підкомітету з питань загальної середньої, інклюзивної освіти та освіти на тимчасово окупованих територіях Олена Лис.

Питання розвитку педагогічної та вищої освіти, які стали предметом розгляду на стратегічних сесіях, є вкрай актуальними на сучасному етапі, адже вони формують стратегічний ресурс держави – кадри, яким належить ключова роль у післявоєнній відбудові України.

Учасники Стратегічної сесії з питань розвитку педагогічної освіти обговорили такі питання:

1. Модель сучасного вчителя.

2. Яким має бути  сучасний випускник?

3 Якою має бути сучасна школа?

4. Яким має бути сучасний педагогічний університет?

Під час Стратегічної сесії з вищої освіти обговорювалося питання розвитку вищої освіти шляхом інтеграції у європейський освітній та дослідницький простір, подолання викликів, пов'язаних з російською агресією, необхідності створення потужних регіональних університетів шляхом об?єднання нині діючих, забезпечення вступної кампанії 2023 року.

На перші результати сесій чекаємо у липні.

Працюємо разом задля Перемоги!