Співголова Групи дружби з Румунією від Верховної Ради України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак разом з заступником Голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергієм Колебошиним в рамках офіційного візиту перебувають в Румунії.
![](/images/%D0%A0%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%87_%D0%B2%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%B8/whatsapp image 2022-11-08 at 13.53.27.jpeg)
08 листопада 2022 року в Бухаресті відбулася зустріч Голови парламентського Комітету Сергія Бабака та його заступника Сергія Колебошина з виконуючою обов’язки Президента Сенату Румунії Аліною-Штефанією Горгіу. У засіданні також взяли участь квестор Сенату Ласло Аттіла, лідер парламентської групи Соціал-демократичної партії, сенатор Штефан-Раду Опреа, голова парламентської групи дружби з Україною, депутат Іоан Болан та представник української меншини в румунському парламенті Ніколає Мирослав Петрешчі.
![](/images/%D0%A0%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%87_%D0%B2%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%B8/20221109_101509.jpg)
На зустрічі з колегами-парламентарями Румунії обговорювалися питання щодо подальшої підтримки нашої країни на шляху до ЄС й НАТО. Ініціювали створення міжпарламентської асамблеї для ефективнішої спільної роботи, зокрема, з відновлення країни та наближення України до стандартів ЄС, актуалізували питання визнання росії державою-терористом та визнання Голодомору актом геноциду українського народу.
![](/images/%D0%A0%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%87_%D0%B2%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%B8/whatsapp image 2022-11-08 at 13.53.25.jpeg)
![](/images/%D0%A0%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%87_%D0%B2%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%B8/whatsapp image 2022-11-08 at 13.53.24.jpeg)
Сергій Бабак насамперед подякував тимчасовому голові Сенату за участь у Першому парламентському саміті Кримської платформи, подякував Румунії та усьому румунському народу за політичну, дипломатичну, економічну, фінансову та гуманітарну підтримку, надану Україні та українським громадянам, а також висловив побажання щодо подальшого двостороннього співробітництва. Румунська сторона показала, що румунська держава пропонує дітям та молодим біженцям з України всю необхідну їм підтримку, щоб мати можливість належним чином продовжити навчання.
![](/images/08-11-2022.jpeg)
Загалом зустріч була дуже змістовною та плідною. Напрацювали спільні кроки на майбутнє та ще раз переконались у тому, наскільки сильно цивілізований світ підтримує Україну на шляху до перемоги та процвітання. Крім того, домовились про активізацію роботи міжпарламентської групи дружби між Україною та Румунією.
![](/images/%D0%A0%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%87_%D0%B2%D0%B7%D0%B8%D1%82%D0%B8/20221109_101420.jpg)