Про головне

Перейти до розділу
29 вересня 15:06
Тижневі освітянські та наукові новини
докладніше...

Діяльність Комітету

08 листопада 2022, 17:15

Про надання підтримки Румунією українським дітям у здобутті освіти

   У рамках офіційного візиту до Румунії 08 листопада 2022 року відбулася зустріч Голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака та заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергія Колебошина з Державним секретарем Міністерства освіти Румунії паном Іонелем Флоріаном Ліксандру.

Голова парламентського Комітету Сергій Бабак зазначив, що Румунія вже зробила надзвичайно багато для забезпечення потреб переселенців з України, зокрема, в сфері освіти. Зокрема, змінила законодавство, прирівняла в правах доступу до освіти український дітей до громадян Румунії, відкрила нові українські класи та сприяла створенню українських освітніх хабів на території Румунії.


Учасники зустрічі детально обговорили поточну ситуацію в сфері загальної середньої та вищої освіти в Україні, перспективи співпраці з Румунією у сфері освіти, а також співробітництво в напрямку взаємного визнання документів про освіту й окремих компонентів навчальних програм, що дозволить зараховувати окремі дисципліни під час навчального року українським дітям, які одночасно здобувають освіту в румунських і українських закладах освіти. Також обговорювали питання можливої допомоги Румунії Україні у забезпеченні комп’ютерною технікою, шкільними автобусами та сприяння у виданні підручників.