Про головне

Перейти до розділу
29 вересня 15:06
Тижневі освітянські та наукові новини
докладніше...

Діяльність Комітету

18 серпня 2022, 15:58

Відбулась 18 серпня 2022 року Міжнародна серпнева педагогічна науково-практична конференція «Освіта, освітяни – незламні у війні»

Під час виступу на Міжнародній серпневій педагогічній науково-практичній конференції «Освіта, освітяни – незламні у війні» Голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак зазначив, що ситуація в країні сьогодні - це величезний виклик для системи і для кожного з нас.  Усе вимагає швидкої реакції від органів влади і  завдяки тісній та консолідованій співпраці Комітету з Міністром освіти і науки та Офісом Президента вдалось з першого дня повномасштабного військової агресії гнучко реагувати на ті виклики, які виникали. За цей час, Комітетом було забезпечено прийняття законопроектів, які дали можливість системі не тільки вистояти, але і продовжувати розвиватись.

Закони про державні гарантії для здобувачів освіти і всіх освітян, про звільнення або відстрочку від мобілізації тих хто працює в освіті, про зміну формату вступної кампанії. І за досить короткий проміжок часу вдалось підготувати та провести національний мультипредметний текст, який продовжив навіть в таких умовах забезпечувати рівні можливості для здобувачів освіти, - і таких змін багато.

«Водночас, - наголосив Голова Комітету, -  ми розуміємо, що закони  України під час воєнного стану повинні не просто забезпечувати функціонування системи освіти та вирішення актуальних проблем, а мають бути спрямовані на її розвиток. Одним з таких законів можна назвати закон про АІКОМ, яким закладено величезний фундамент для цифровізації освіти. Він направлений на те, аби зняти паперове навантаження з вчителів, адміністраторів, освітян».

Сергій Бабак проінформував учасників конференції, що 17 серпня на засіданні Комітету народні депутати домовились з Міністерством фінансів України розблокувати постанову Кабінету Міністрів України № 590 від 09.06.2021, аби мати можливість місцевим громадам закупити шкільні автобуси.

«Ми будемо продовжувати над такими питаннями працювати, - зазначив Голова Комітету, - і наступний крок – спробувати розблокувати залишки освітньої субвенції, які знаходяться в регіонах, для того, щоб їх можна було використовувати без обмежень. Я сподіваюсь, що таким чином ми зможемо виконати побажання освітян, які зараз знаходяться на фронті, які просять нас, і ми просимо всіх де є така можливість, з 1 вересня розпочати очне навчання та продемонструвати в мільйонний раз усьому світу, що Україна незламна, що освіта незламна, освітяни незламні і наші діти незламні. Адже діти повинні навчатись. Це власне забезпечить їх майбутнє і майбутнє всієї нашої країни».