Про головне

Перейти до розділу
05 липня 17:55
Про надання підтримки Латвійською Республікою українським дітям у здобутті освіти
посилання...

Діяльність Комітету

29 липня 2022, 11:30

Інформація про прийняття Закону України «Про ратифікацію Фінансової угоди «Програма підтримки професійно-технічної освіти в Україні» між Україною та Європейським інвестиційним банком»

29 липня 2022 року Верховна Рада Україна ухвалила Закон України «Про ратифікацію Фінансової угоди «Програма підтримки професійно-технічної освіти в Україні» між Україною та Європейським інвестиційним банком» (реєстр.№ 0160 від 08.07.2022).

Цей Закон передбачає виконання внутрішньодержавної процедури, необхідної для набрання чинності Фінансової угоди «Програма підтримки професійно-технічної освіти в Україні» між Україною та Європейським інвестиційним банком».

Відповідно до вищезазначеної Фінансової угоди передбачено залучення 58 000 000 євро (п'ятдесят вісім мільйонів євро) кредитного фінансування Європейського інвестиційного банку (далі – ЄІБ) для створення Центрів професійної досконалості у сфері професійної (професійно-технічної) освіти.

Реалізація проекту «Створення Центрів професійної досконалості» (далі – Проект) є одним із пріоритетних інвестиційних проектів, який передбачається реалізувати за підтримки позики ЄІБ.

Також буде залучено 8,5 мільйонів євро грантової технічної допомоги від Інвестиційної платформи сусідства ЄС (NIP). З боку української сторони передбачається співфінансування проекту (зокрема, податкових та митних платежів) за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів, на території яких розташовані заклади освіти – учасники Проекту та/або з інших джерел, не заборонених законодавством.

Фінансування вказаного Проекту позитивно впливатиме на зміцнення матеріально-технічної бази закладів П(ПТ)О, підвищення якості надання освітніх послуг, запровадження нових професій, яких потребує ринок праці, оновлення освітніх стандартів відповідно до вимог роботодавців, розширення переліку освітніх послуг, що надаються закладами П(ПТ)О), покращення показників енергоефективності у закладах освіти (підвищення енергетичної ефективності будівель, скорочення обсягів споживання комунальних послуг та енергоносіїв).