Про головне

Перейти до розділу
19 травня 10:00
Про головне
докладніше...

Діяльність Комітету

12 квітня 2022, 14:50

З 6 по 12 квітня наші дівчата представляли Україну на ХІ EGMO - Європейській олімпіаді серед дівчат в місті Егер (Угорщина)

  

Після двох років карантинних заходів від загроз COVID-19 нарешті математики змогли зібратися очно на яскравий математичний захід – Європейську олімпіаду серед дівчат. (офіційний сайт олімпіади - https://www.egmo.org/ ).

Мета EGMO – дати дівчатам більше можливостей продемострувати свої знання з математики, а отже виявити, заохотити та кинути виклик математично обдарованим молодим жінкам у всіх європейських країнах.

Склад команди завжди складається з чотирьох дівчат-математиків шкільного віку, лідера та заступника лідера.

Нагадаємо, що з десяти раніше проведених таких олімпіад у 4-х перемогли саме дівчата з України. А у 2019 захід проходив у Києві.

У цьому році в Європейській олімпіаді серед дівчат брали участь 222 учасниці з 57 країн.

Приймаючою організацією EGMO 2022 став Католицький університет Естерхазі Каролі, м. Егер (Угорщина).

Треба розуміти, в яких умовах готувалися (якщо взагалі була така можливість) наші учасниці до цієї олімпіади, але попри всі труднощі Україна змогла підготувати і привезти на неї свою команду. Серед усіх європейських країн, наша команда посіла 4-е загальнокомандне місце!

 

Україну представляли 3 киянки та 1 львів’янка:

Горох Єлизавета (м.Київ, Київський природничо-науковий ліцей № 145)

Геник Поліна (м.Київ, Києво-Печерський ліцей № 171 «Лідер»)

Франкевич Євгенія (м.Львів, Львівський фізико математичний ліцей)

Міхновська Марія (м.Київ, Київський природничо-науковий ліцей № 145)

 

Супровід, підтримку та допомогу під час олімпіади здійснювали керівники команди:

Андрій Анікушин – лідер команди, доцент Київського національного університету ім. Шевченка, учитель Українського фізико-математичного ліцею, Заслужений учитель України, є постійним керівником команди на EGMO. Один з організаторів EGMO у 2019 році в Україні;

Юлія Кравченко – заступник лідера команди, PhD, працює у фінансовій компанії в США, випускниця Київського національного університету ім. Шевченка, учасниця І EGMO та керівник команди України на усіх інших EGMO. Одна з організаторок EGMO у 2019 році в Україні;

Анастасія Лисакевич – спостерігач за лідером, вчитель вищої категорії, працює в Харківському фізико-математичному ліцеї № 27, кавалер ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня (2015), кавалер ордена Княгині Ольги ІІ ступеня (2020), Заслужений учитель України, призер Міжнародної математичної олімпіади (м. Бремен, Німеччина), підготувала багато переможців ІМО та EGMO;

Людмила Франкевич, мама однієї з учасниць, яка привезла на EGMO учасниць олімпіади.

 

Крім вирішення складних математичних задач на олімпіаді, були творчі майстер-класи, де дівчата мали змогу познайомитися одна з одною. Українські учасниці спробували донести до одноліток усі страхіття сучасної війни, підступність і ворожість сусідньої країни.

Символічно, що саме місто Егер має цікаву історію перемоги і витримки в облозі турків у 1552 році.

Вдячні нашій армії та організаторам, які взагалі зробили можливою участь команди України в цьому важливому освітньому заході.

Щиро вітаємо українську команду!

Віримо у нашу Перемогу, мир і процвітаюче майбутнє України!