Про головне

Перейти до розділу
27 січня 17:07
Тижневі освітянські та наукові новини
докладніше...

Діяльність Комітету

22 квітня 2020, 11:32

Про зміну терміну подання документів на конкурс іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук у 2020 році

 

Відповідно до абзацу другого пункту 1 Додатку 1 до Постанови Верховної Ради України від 5 лютого 2019 року № 2676-VIII “Про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук” (далі - Стипендія) Комітет Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання науки та науково-технічної діяльності, розробляє та затверджує Інструкцію з оформлення і подання документів на здобуття Стипендії, порядку їх розгляду та звітування стипендіатів (далі - Інструкція).

Рішенням Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій від 03.12.2019 протокол № 13 б “Про конкурси на присудження Премії Верховної Ради України молодим вченим та призначення іменних стипендій Верховної Ради України для молодих вчених – докторів наук” затверджено зазначену Інструкцію.

Відповідно до підпункту 2.2 Інструкції наукова установа щороку до 30 квітня подає подання претендентів на Стипендію до Міністерства освіти і науки України або за підпорядкуванням до Національної академії наук України, національних галузевих академій наук України, відповідних центральних органів виконавчої влади.

Відповідно до підпункту 2.1 Інструкції висунення претендентів на здобуття Стипендії здійснюють за місцем їхньої роботи (основної або за сумісництвом) вчені (наукові, науково-технічні, технічні) ради наукових установ, організацій, закладів вищої освіти, підприємств різних форм власності та підпорядкування.

У зв’язку з становленням на всій території України карантину відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, та можливим обмеженням організації висунення претендентів на Стипендію визначено за доцільне відтермінувати у поточному році строки подання документів  претендентів на Стипендію.

У зв’язку з викладеним народні депутати України – члени Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій вирішили:

 

1. Подовжити терміни подачі у 2020 році подань претендентів на Стипендію:

1.1 від наукових установ, організацій, закладів вищої освіти, підприємств різних форм власності та підпорядкування до Міністерства освіти і науки України або за підпорядкуванням до Національної академії наук України, національних галузевих академій наук України, відповідних центральних органів виконавчої влади впродовж одного календарного місяця, починаючи з дня, наступного за днем закінчення карантину.

1.2 Міністерством освіти і науки України, Національною академією наук України, національними галузевими академіями наук України, відповідними центральними органами виконавчої влади зі своїм рішенням про рекомендацію претендента на отримання Стипендії до Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій впродовж двох календарних місяців, починаючи з дня, наступного за днем закінчення карантину.


http://kno.rada.gov.ua/uploads/documents/37322.pdf

 


До відома:

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 20 травня 2020 р. № 392

Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів

Відповідно до статті 29 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 22 травня 2020 р. до 22 червня 2020 р. на території Автономної Республіки Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, м. Києва, м. Севастополя (далі - регіони) із урахуванням епідемічної ситуації в регіоні карантин, продовживши на всій території України дію карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 896, № 30, ст. 1061).