ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ: РЕФОРМА ВИЩОЇ ОСВІТИ ПОТРЕБУЄ НЕГАЙНИХ РІШЕНЬ
Комітет Верховної Ради з питань науки та освіти проведе відкрите засідання щодо ходу впровадження нового Закону «Про вищу освіту». Про це повідомила Голова Комітету під час круглого столу «Реформа вищої освіти: погляд студентів та експертів» 10 червня 2015 року.
Відкрите засідання відбудеться 1 липня, у річницю прийняття Закону «Про вищу освіту».
За її словами, впровадження Закону «Про вищу освіту» дещо гальмується і через спротив консервативної частини академічного середовища. Про це зокрема, свідчать результати виборів представників вишів до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
Також бракує необхідних технологічних рішень. «У новому законі спеціалізованим радам надається право присудження наукових ступенів. Проте і досі вони не мають потрібного антиплагіатного програмного забезпечення», - підкреслила Лілія Гриневич.
Необхідні нові освітні стандарти, які дадуть можливість студентам обирати до 25% змісту навчальних курсів самостійно. Тоді зміни в системі вищої освіти зможе відчути кожен студент», - наголосила Лілія Гриневич.
Як зауважила Лілія Гриневич, нове покоління студентства досить вимогливе до якості отримуваних послуг, велика частка його здатна мислити критично. Молодь більше не вірить казкам про високу якість української вищої освіти (за 4 роки кількість тих, хто так вважав стрімко знизилась – більше, ніж на 15 %) і починає сумніватися у щирості, а головне, у кваліфікованості викладачів, з якими співпрацюють у навчальній діяльності. Так, зокрема, після фінансової проблеми корупція у вишах та неякісне викладання посідають, відповідно, друге і третє місця, а відсоток тих, хто переймається ними, невпинно зростає.
Організатором круглого столу став Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.