Вища освіта України має відповідати вимогам часу

 

Вища освіта України має стабільно розвиватись і вдосконалюватись, відповідати вимогам часу, змінам в структурі економіки та суспільних відносинах, збагачуватись багатоманітним досвідом провідних країн світу і при цьому не втрачати національну традицію.

 

З таким підходом Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти зініціював вихід у світ книги «Вища освіта: європейський вимір та українські перспективи» (Парламентське видавництво, 2009 рік).

 

Видання містить матеріали слухань у Комітеті на тему: «Удосконалення законодавчого забезпечення розвитку вищої освіти в Україні в контексті підготовки нової редакції Закону України «Про вищу освіту», які відбулись 18 червня 2008 року. Підсумки слухань показали, що чинний Закон України “Про вищу освіту”, прийнятий ще у 2002 році, виконав свою місію і сьогодні він не в повній мірі відповідає змінам у структурі економіки, суспільно-політичних відносинах, державному управлінні і виявився у багатьох випадках відірваним від реальних потреб суспільства. Із підписанням у травні 2005 року Болонської Декларації змін потребує структура вищої освіти України у частині освітніх і освітньо-кваліфікаційних рівнів, типів вищих навчальних закладів, умов їх створення і закриття, вимог до стандартів вищої освіти, а також мають бути переглянуті норми Закону, які регулюють питання студентського самоврядування, наукової та фінансово-господарської діяльності, системи оплати праці педагогічних працівників.

 

За результатами слухань Комітетом були ухвалені відповідні рекомендації.

 

На сьогоднішній день нова редакція Закону України «Про вищу освіту» готується до внесення на розгляд Верховної Ради України.

 

Також, у книзі розміщені інформаційно-аналітичні матеріали щодо стану та перспектив розвитку вищої освіти в Україні, зокрема, матеріали Міністерства освіти і науки України про виконання законодавства України у сфері вищої освіти та проект закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту». 

 

Окрім того, у книзі опубліковані закони окремих європейських країн про вищу освіту, а саме Королівства Данія, Королівства Норвегія, Республіки Польща, Російської Федерації, Республіки Естонії, Республіки Литви, Чеської Республіки.

 

До редакційної колегії увійшли: Голова Комітету Полохало В.І. (голова редакційної колегії), заступники Голови Комітету Табачник Д.В. та Давимука С.А., члени Комітету Самойлик К.С., Курило В.С., Оробець Л.Ю., працівники секретаріату Комітету Чижевський Б.Г., Домаранський О.О., Козієвська О.І., Красняков Є.В., Андрощук Г.О., а також Міністр освіти і науки України Вакарчук І.О., Президент академії педагогічних наук України Кремень В.Г. та інші.

 

Невдовзі електронну версію книги буде розміщено на офіційному веб-сайті Комітету.

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

05 травня 2024 05:00
02 травня 2024 11:00
25 квітня 2024 15:50
23 квітня 2024 15:43
19 квітня 2024 19:00
11 квітня 2024 14:00
02 квітня 2024 14:00
27 березня 2024 15:00
26 березня 2024 14:00
20 березня 2024 18:12