Вперше за роки незалежності України відбулось ґрунтовне обговорення проблем та шляхів їх вирішення у галузі мистецької освіти.

 

Це стало метою проведення круглого столу на тему: Мистецька освіта в правовому полі: стан, проблеми, шляхи вирішення, який відбувся 30 жовтня на базі Мистецького інституту художнього моделювання та дизайну імені Сальвадора Далі.

 

До роботи у круглому столі були залучені представники органів законодавчої та виконавчої влади, мистецької еліти України, а також ректори вищих навчальних закладів.

 

Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Володимир Полохало наголосив, що «сьогодні перед мистецькою освітою України стоїть завдання максимально розкрити свій потенціал, зберігаючи та розвиваючи багаторічні, випробувані часом традиції українських творчих і педагогічних шкіл».

 

Зазначалось, що на даний час в Україні рівень фахової підготовки у навчальних закладах культури і мистецтв доволі високий. Разом з тим, система вищої мистецької освіти в Україні та її правове регулювання потребують подальшого удосконалення відповідно до міжнародних освітніх стандартів і потреб мистецької галузі.

 

Учасники заходу підкреслювали важливість забезпечення ефективного механізму формування державного замовлення на підготовку фахівців вищої кваліфікації з урахуванням галузевої специфіки.

 

Неодноразово зверталась увага на необхідність законодавчого та нормативно-правового врегулювання питання визначення структури вищої мистецької освіти, організації навчального процесу у вищих навчальних закладах мистецького профілю, критеріїв відповідності кадрового забезпечення мистецьких напрямів (спеціальностей) ліцензійним і акредитаційним вимогам.

 

Підкреслювалась доцільність збереження підпорядкованості вищих мистецьких навчальних закладів Міністерству культури і туризму України, оскільки їх передача до відання Міністерства освіти  і науки України призведе до розриву налагоджених зв’язків мистецької освіти з галуззю.

 

Також, присутні ректори та представники мистецьких кіл одноголосно підтримали пропозицію внести зміни до Ліцензійних умов надання освітніх послуг у сфері вищої освіти, які б прирівняли науково-педагогічних працівників, які мають почесні звання “Народного артиста України”, “Народного художника України”, “Народного архітектора України”, “Заслуженого діяча мистецтв України” до докторів наук та професорів, а званняЗаслуженого артиста України”, “Заслуженого художника України”, “Заслуженого архітектора України”, “Заслуженого працівника культури України” до кандидатів наук і доцентів.

 

Окрім того, висловлювались пропозиції щодо запровадження єдиних спеціальних термінів у галузі мистецької освіти, розробки спільних підходів до створення галузевих стандартів, затвердження переліку напрямів підготовки магістрів мистецького профілю.

 

За підсумками роботи круглого столу будуть розроблені рекомендації та ухвалені народними депутатами України на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

05 травня 2024 05:00
02 травня 2024 11:00
25 квітня 2024 15:50
23 квітня 2024 15:43
19 квітня 2024 19:00
11 квітня 2024 14:00
02 квітня 2024 14:00
27 березня 2024 15:00
26 березня 2024 14:00
20 березня 2024 18:12