Інформація про засідання Комітету з питань освіти, науки та інновацій 07 вересня 2023 року

Секретаріат Комітету з питань освіти, науки та інновацій
07 вересня 2023, 16:00

07 вересня 2023 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій. Головував Голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Бабак С.В. На засіданні були присутні народні депутати України – члени Комітету: Колебошин С.В., Піпа Н.Р., Воронов В.А., Гришина Ю.М., Грищук Р.П., Кириленко І.Г., Коваль О.В., Колюх В.В., Лис О.Г., Павленко Р.М.

Також у засіданні брали участь представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства освіти і науки України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, працівники секретаріату Комітету. Усього понад 30 учасників.

Переглянути запис засідання, яке транслювалось у прямому ефірі, в соціальних мережах, можна за посиланням: https://www.facebook.com/kom.osvita.nauka.

 

Під час засідання Комітету з питань освіти, науки та інновацій були розглянуті питання:

 

Контрольне питання «Про стан виконання Рішення Комітету від 9-10 серпня 2023 року «Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів»

У порядку здійснення контрольних функцій 07 вересня 2023 року на засіданні Комітету Верховної Ради України було розглянуто питання «Про стан виконання Рішення Комітету від 9-10 серпня 2023 року «Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів».

Було заслухано інформацію Голови Комітету Сергія Бабака, заступника Міністра освіти і науки України Михайла Винницького, заступниці Міністра економіки України Тетяни Бережної.

Учасники засідання обговорили низку проблем щодо формування і розміщення обсягів державного замовлення у 2023 році, а також запропонували шляхи їх вирішення. Зокрема, заступник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький представив новий механізм реформування системи бюджетного фінансування здобуття вищої освіти, заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна у своїй презентації представила концепцію змін у формуванні державного замовлення.

Народними депутатами України – членами Комітету за наслідками розгляду одностайно було прийнято рішення інформацію взяти до відома, надати відповідні доручення Кабінету Міністрів України, Міністерству економіки України, Міністерству освіти і науки України, Міністерством фінансів України.

 

Про роботу Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій за дев’яту сесію Верховної Ради України дев’ятого скликання

Заслухавши інформацію Голови Комітету – народного депутата України Сергія Бабака про роботу Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій за дев’яту сесію ІХ скликання, народні депутати України – члени Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій одностайно прийняли рішення взяти інформацію до відома.

Більш детальна інформація про роботу Комітету розміщена за посиланням: https://kno.rada.gov.ua/news/dijaln_komit/zvit_rc/76222.html.