Інформація про засідання підкомітетів Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій 01 вересня 2023 року

01 вересня 2023, 12:00

  

1 вересня відбулися засідання підкомітетів Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.

На підкомітеті з питань вищої освіти розглядали проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки наукової роботи в закладах вищої освіти (реєстр. № 9600 від 10.08.2023), поданий н.д. України С. Бабаком та іншими народними депутатами України. Члени підкомітету ухвалили рішення рекомендувати Комітету підтримати законопроект за основу.

На підкомітеті з питань загальної середньої, інклюзивної освіти та освіти на тимчасово окупованих територіях  слухали такі закони:

1. Проект Постанови про підвищення заробітної плати працівникам освіти, охорони здоров’я, науки, культури та інших бюджетних установ реєстр. № 9411 від 22.06.2023 (н.д. Тимошенко Ю.В. та інші). Члени підкомітету ухвалили рішення рекомендувати Комітету з питань освіти, науки та інновацій повернути проект суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

2. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та інших законодавчих актів України щодо надання додаткових гарантій та соціального захисту ветеранам війни, їх дітям, а також дітям загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України реєстр.№ 9357 від 06.06.2023 (Рєпіна Е.А. та інші). Члени підкомітету ухвалили рішення  рекомендувати Комітету з питань освіти, науки та інновацій  повернути проект суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Підкомітет з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти і адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу розглядав розглянув проект Закону про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо вдосконалення діяльності спортивних федерацій та уточнення деяких положень) реєстр. № 9499 від 17.07.2023 та запропонував народним депутатам України – членам Комітету самостійно визначитись щодо прийняття рішення стосовно зазначеного законопроекту.