Інформація про засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій 29 травня 2023 року

Секретаріат Комітету з питань освіти, науки та інновацій
29 травня 2023, 10:00

29 травня 2023 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій. Головував Голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Бабак С.В. На засіданні були присутні народні депутати України – члени Комітету: Колебошин С.В., Піпа Н.Р., Воронов В.А., Гришина Ю.М., Грищук Р.П., Кириленко І.Г., Коваль О.В., Колюх В.В., Лис О.Г., Павленко Р.М.

Також у засіданні брали участь представники Міністерства освіти і науки України, Офісу Президента України, експерти. Усього близько 30 учасників.

 


Під час засідання Комітету з питань освіти, науки та інновацій було розглянуто питання:

 

1. Про проект Закону про внесення зміни до розділу XІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про освіту” щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану (реєстр. № 9332 від 26.05.2023, н.д.О. Корнієнко, Т.Тарасенко, А.Задорожний та інші).

Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій за дорученням Голови Верховної Ради України розглянув проект Закону України “Про внесення зміни до розділу XІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про освіту” щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану”, поданий народним депутатом України Корнієнком О.С. та іншими народними депутатами України (реєстр. № 9332 від 26.05.2023), і зазначає таке.

Цим законопроектом пропонується для осіб, які належать до національних меншин України, мови яких є офіційними мовами Європейського Союзу, і які розпочали здобуття загальної середньої освіти до 01 вересня 2018 року, продовжити перехідний період здобуття такої освіти відповідно до правил, які існували до набрання чинності цим Законом, з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою, до 01 вересня 2024 року.

У пояснювальній записці до проекту Закону авторами законопроекту визначено, що основним завданням даного законопроекту є забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин України, мови яких є офіційними мовами Європейського Союзу, і розпочали здобуття загальної середньої освіти до 01 вересня 2018 року мовою відповідної національної меншини.

Заслухавши інформацію Голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака, народні депутати України – члени Комітету одностайно ухвалили висновок рекомендувати Верховній Раді України:

1.1. Включити проект Закону України “Про внесення зміни до розділу XІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про освіту” щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану”, поданий народним депутатом України О.С. Корнієнком та іншими народними депутатами України (реєстр. № 9332 від 26.05.2023) до порядку денного 9 сесії IX скликання Верховної Ради України.

1.2. Відповідно до частини другої статті 101 Закону України “Про Регламент Верховної Ради України” визначити проект Закону України “Про внесення зміни до розділу XІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про освіту” щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану”, поданий народним депутатом України Корнієнком О.С. та іншими народними депутатами України (реєстр. № 9332 від 26.05.2023), невідкладним.

1.3. Відповідно до частини третьої статті 101 Закону України “Про Регламент Верховної Ради України” скоротити строки внесення альтернативних законопроектів до проекту Закону України “Про внесення зміни до розділу XІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про освіту” щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану” (реєстр. № 9332) наполовину.