20 травня 2023, 00:15

Вітання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій з нагоди Дня науки

Шановні вчені, працівники наукової галузі, українці!

 

Щиро вітаємо вас з Днем науки, який традиційно відзначається в Україні у третю суботу травня.

Відзначаючи це свято, ми ще раз нагадуємо всім про важливість науки, її базовий внесок у розвиток держави та суспільства. Сьогодні особливо гостро стоять питання підтримки наукою обороноздатності держави та забезпечення її відбудови. На науку в цьому сенсі покладено великі надії та сподівання, що вона попри всі труднощі та втрати вистоїть і розкриє свій незгаслий потенціал.

Академік Борис Патон казав, що наука і тільки наука здатна допомогти нам упоратися з глобальними викликами. На той час він мав на увазі насамперед вирішення продовольчої проблеми, запобігання поширенню небезпечних захворювань, мінімізацію негативних наслідків кліматичних змін. Проте, цей вислів також актуальний і для сьогоднішніх викликів, які постали перед Україною через російську агресію. І парламентарі цілком усвідомлюють цю роль науковців і створюють додаткові можливості та стимули для проведення вченими фундаментальних і прикладних досліджень в Україні.

Нещодавно Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук разом з керівництвом Комітету відзначили лауреатів Премії Верховної Ради України молодим ученим. В рамках урочистостей відбулася жвава дискусія з науковцями, порушені важливі та актуальні питання розвитку як науки, так і держави, які будуть на контролі Комітету. Парламентарі подякували молодим ученим за їхню плідну працю на теренах України у складних воєнних умовах. Така вдячність усім науковцям, які продовжують активно працювати в Україні і для України, які боряться за цілісність держави та примножують її обороноздатність.

У цей святковий день бажаємо всім науковцям і працівники наукової галузі міцного здоров’я, щастя, успіхів, творчої наснаги та ефективних результатів задля нашої Перемоги та розвитку України.

 

З глибокою повагою

Голова Комітету                                                        Сергій  Бабак