Інформація про прийняття за основу проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту» щодо окремих аспектів підготовки кваліфікованих робітників в умовах воєнного стану та відновлення економіки» (реєстр. № 7293 від 18.04.2022)
23 травня 2022, 09:15
22 травня 2022 року Парламент прийняв проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту» щодо окремих аспектів підготовки кваліфікованих робітників в умовах воєнного стану та відновлення економіки» (реєстр. № 7293 від 18.04.2022), внесений народними депутатами України Коваль О.В., Бабаком С.В., Грищуком Р.П. та іншими за основу зі скороченням наполовину строків подачі поправок і пропозицій до нього.
Законопроект передбачає вирішення окремих запитів суспільства до професійної (професійно-технічної) освіти на сучасному етапі, а також розв’язання накопичених проблем.
Є реальні запити від молодих людей та роботодавців щодо пришвидшення отримання професійної (професійної-технічної) освіти, а тому законопроект передбачає можливість здобуття професійної освіти без одночасного здобуття повної загальної середньої освіти, яку можна буде здобути за кошти бюджету в будь-який інший час впродовж життя, та здобуття часткових професійних кваліфікацій за короткостроковими програмами під конкретні потреби у відбудові країни.
Також за певних визначених законопроектом умов дозволено здобуття за бюджетні кошти професійної освіти впродовж життя за іншими професіями, а також перепідготовку та підвищення кваліфікації відповідно до сучасних потреб держави.
На сьогодні є гострою проблема відмови у вступі за регіональним замовленням абітурієнтам, які не є мешканцями місцевих громад. Законопроект встановлює положення щодо заборони відмови у зарахуванні абітурієнтів на навчання до закладів професійної освіти незалежно від місця їх реєстрації.
Також законопроект наділяє місцеві державні адміністрації повноваженнями щодо утримання державних закладів професійної освіти до їх повної передачі в комунальну власність та встановлює механізм убезпечення від необґрунтованої реорганізації чи ліквідації закладів професійної освіти протягом 10 років з дня набрання законом чинності.