Інформація про засідання Комітету з питань освіти, науки та інновацій 14 березня 2022 року

Секретаріат Комітету з питань освіти, науки та інновацій
14 березня 2022, 16:35

 14 березня 2022 року відбулось засідання Комітету у режимі відеоконференції. Крім народних депутатів – членів Комітету прийняли участь в засіданні представники Міністерства освіти і науки України, Державної служби якості освіти України, Українського центру оцінювання якості освіти та освітній омбудсмен.

Під час засідання було розглянуто такі питання:

Про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України в сфері освіти (реєстр. № 7132 від 10.03.2022, н.д.С.Бабак, О.Бондаренко, Ю.Гришина, В.Колюх, О.Лис, А.Пузійчук та інші).

У законопроекті шляхом внесення змін до прикінцевих та перехідних положень законів України «Про повну загальну середню освіту», «Про фахову передвищу освіту» та «Про вищу освіту» пропонується звільнити від проходження державної підсумкової атестації здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році, а також передбачити, що прийом до закладів фахової передвищої освіти та на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра та магістра здійснюється в особливому порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.
Народні депутати України – члени Комітету під час обговорення законопроекту висловились на  підтримку цієї законодавчої ініціативи, яка знизить соціальну напругу в суспільстві в частині підготовки та складання незалежних освітніх вимірювань та організації вступної кампанії у 2022 році.
Після тривалого обговорення було ухвалено висновок рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України в сфері освіти реєстр. № 7132 за основу та в цілому з пропозиціями Комітету.

Про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану (реєстр. № 7133 від 10.03.2022, н.д.С.Бабак, Ю.Гришина, О.Бондаренко, О.Лис та інші).

У законопроекті пропонується внести зміни до законів України «Про військово-цивільні адміністрації», «Про правовий режим воєнного стану», «Про освіту» щодо надання державних гарантій, повноважень органів державної влади та органів місцевого самоврядування у сфері освіти в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану.
У зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації життя і здоров’я здобувачів освіти, працівників закладів освіти, установ освіти, наукових установ перебуває під постійною загрозою. Тому метою прийняття відповідних змін є «надання державних гарантій здобувачам освіти, працівникам закладів освіти, установ освіти, наукових установ та їх реалізація, забезпечення максимального сприяння створенню безпечного освітнього середовища, організації здобуття освіти, освітнього процесу у формі найбільш безпечній для життя і здоров’я людей в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану».
Розглянувши законопроект, народні депутати України – члени Комітету ухвалили висновок рекомендувати Верховній Раді України прийняти проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану (реєстр. № 7133) за основу та в цілому з пропозиціями Комітету.

Різне
Голова Комітету запропонував підготувати та направити лист – звернення Комітету з питань освіти, науки та інновацій до аналогічних комітетів з питань освіти та науки Парламентів країн членів ЄС та інших країн з метою інформування про події в Україні на високому представницькому рівні.
Народні депутати підтримали таку пропозицію одноголосно.