Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти: «Законопроект № 8046 – це не шлях поступок комусь або якій-небудь державі в проблемах імплементації Закону «Про освіту». Це продовження терміну його імплементації»
21 травня 2018, 15:39
На цьому на засіданні Погоджувальної Ради депутатських фракцій і груп, яке відбулось 21 травня, наголосив Олександр Співаковський та подякував Голові Верховної Ради України Андрію Парубію, головам фракцій, депутатських груп та комітетів, а також всім своїм колегам – народним депутатам України за підтримку законопроекту «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав (реєстр. №7466 від 28.12.17), який було 246 голосами “за” прийнято у другому читанні та в цілому на минулому тижні.
«Верховна Рада України ще раз показала, що вона може консолідуватись незважаючи на різні точки зору», - зауважив Перший заступник голови Комітету і додав, - «На мою думку, з вирішенням низки важливих питань інтелектуальної власності, напевне, вже постала нагальна необхідність повернутись до розгляду освітніх питань».
Як всім відомо, сьома (мовна) стаття нашого нового Закону “Про освіту” викликала неоднозначний резонанс у наших міжнародних партнерів, і тому для зняття виниклої напруженості, Україна звернулась до Венеціанської комісії з проханням надати відповідний висновок до змісту цієї статті Закону, який і було надано у грудні 2017 року.
Діючи відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії, Кабінетом Міністрів України було розроблено проект Закону №8046 від 15.02.2018, головною нормою якого пропонується подовжити на три роки перехідний період запровадження дії статті 7 Закону України «Про освіту» для осіб, які належать до корінних народів, національних меншин України, надавши їм можливість до 1 вересня 2023 року (замість 1 вересня 2020 р.) продовжувати здобувати таку освіту відповідно до правил, які існували до набрання чинності цим Законом, з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою.
Олександр Співаковський звернув увагу колег, що 15 травня з цього питання проводився відповідний спільний круглий стіл Комітету з питань науки і освіти та Комітету у закордонних справах, за результатами якого учасники рекомендували прискорити розгляд зазначеного законопроекту.
«Отож, №8046 – це не шлях поступок комусь або якій-небудь державі в проблемах імплементації Закону "Про освіту". Це продовження терміну імплементації», - підкреслив парламентарій.
Звичайно, що вчителі мають добре володіти своїм предметом українською мовою. При цьому, ми маємо забезпечити дітям комфортний перехід до навчання українською мовою, аби в подальшому вони розмовляли не на суржику, а розмовляли чистою українською державною мовою.
Враховуючи викладене вище, Перший заступник голови Комітету звернувся до своїх колег з проханням включити до порядку денного пленарного засідання у четвер, 24 травня, для розгляду в одному пакеті законопроект №8046, альтернативний до нього законопроект №8046-2.
Окрім того, під час свого виступу Олександр Співаковський акцентував увагу колег на тому, що необхідно перенести розгляд внесеного Кабінетом Міністрів України законопроекту № 5023 (щодо пільгового вступу до вищих навчальних закладів дітей, позбавлених батьківського піклування) з п’ятниці на четвер 24 травня. Прийняття цього закону дозволить урівняти в правах на отримання вищої освіти дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування.