ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ: НАМ НЕОБХІДНО СТВОРИТИ КУЛЬТУРУ ТА ІНФРАСТРУКТУРУ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ

12 лютого 2016, 11:36

ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ: НАМ НЕОБХІДНО СТВОРИТИ КУЛЬТУРУ ТА ІНФРАСТРУКТУРУ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ

 

На цьому наголосила Лілія Гриневич під час зустрічі з Радником з питань преси, освіти та культури Посольства Сполучених Штатів в Україні, паном Конрадом Тернером, співробітниками Посольства та Американських Рад з міжнародної освіти, яка відбулася у Комітеті з питань науки і освіти 11 лютого 2016 року.

 

Предметом обговорення була академічна доброчесність (academic integrity), яка є однією з необхідних передумов забезпечення якості освіти та реформування вищої освіти. З великим ентузіазмом учасники зустрічі продумували можливості для майбутньої співпраці саме у сфері академічної доброчесності в рамках розроблюваного Американськими Радами проекту, яким планують охопити певну кількість українських університетів. Присутні дійшли згоди щодо того, що саме включає поняття доброчесності, коли йдеться про вищу школу. Також, як повідомив пан Тернер, проект має на меті привернути увагу українського студентства та освітян до загрозливої ситуації, викликаної академічною недоброчесністю, а також забезпечити усіх залучених у процесі навчання необхідними інструментами, навичками та стратегіями для викорінення цього явища. Причому, на думку усіх присутніх, недоброчесність включає не лише плагіат, списування чи хабарі, а всі негативні прояви, в тому числі застосування технологій з нечесними намірами та допомогу іншим отримати бажану оцінку чи результат нечесним шляхом. Лише системністю у боротьбі за академічну доброчесність можна подолати проблему.

 «Саме створення культури та інфраструктури академічної доброчесності необхідне для того, щоб інформація про цю складову реформи, як і інструменти та механізми, збереглися і використовувалися в процесі навчання для розвитку і підтримки середовища академічної доброчесності. А створення курсу академічного письма є, беззаперечно, одним із надзвичайно ефективних кроків у рамках розроблюваного проекту», - підсумувала Голова Комітету.