Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо недопущення вимоги попереднього погодження повідомлень і матеріалів, які поширюються друкованими ЗМІ)

06 липня 2015, 15:42

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо недопущення вимоги попереднього погодження повідомлень і матеріалів, які поширюються друкованими ЗМІ)

 

 

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти було заслухано інформацію про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо недопущення вимоги попереднього погодження повідомлень і матеріалів, які поширюються друкованими ЗМІ) (реєстр. № 2047 від 07.04.2015 р.) (доопрацьований).

Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу, а при підготовці законопроекту до другого читання врахувати зауваження та пропозиції науково-експертного управління. Зокрема: частину 3 статті 13 Закону України “Про авторське право і суміжні права” залишити в чинній редакції, доповнивши її новим абзацом такого змісту: “Інтерв’ю, яке містить публічну інформацію відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”, не є об’єктом авторського права. Його опублікування не вимагає згоди особи, яка дала інтерв’ю”. Співдоповідачем на сесії Верховної Ради України із зазначеного законопроекту визначено Голову Комітету з питань науки і освіти Гриневич Л.М.

Крім того, на засіданні було розглянуто проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення існуючих раніше прав і свобод» (реєстр. № 2523 від 02.04.2015 р.), поданий народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В., Дунаєвим С.В.

Комітет відзначив, що законопроектом передбачено внесення змін до 13 законів України, у тому числі до Закону України “Про освіту”, Закону України “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”, Закону України “Про професійно-технічну освіту”, Закону України “Про загальну середню освіту”, Закону України “Про позашкільну освіту”, Закону України “Про охорону дитинства” тощо, які передбачають відновлення низки соціальних пільг, скасованих Законом України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” № 76-VIII від 28.12.2014 року.

Присутні на засіданні члени Комітету звернули увагу на доцільність перегляду найближчим часом усього механізму забезпечення соціальними гарантіями з огляду на недоліки його функціонування. Особливий акцент учасники засідання поставили на тому, що визначення умов соціальної підтримки окремих категорій громадян необхідно здійснювати в рамках єдиного порядку із встановленням загальних критеріїв її надання, а не за окремими категоріями осіб без з’ясування їх реальних потреб. Також було наголошено на тому, що законопроект вимагає певного техніко-юридичного доопрацювання та надання фінансово-економічного обґрунтування.

Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України відповідно до пункту 3 частини першої статті 114 Регламенту Верховної Ради України повернути проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення існуючих раніше прав і свобод» (реєстр. № 2523 від 02.04.2015 р.), поданий народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В., Дунаєвим С.В., суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання із врахуванням пропозицій і зауважень Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України.

Висновок Комітету з питань науки і освіти буде направлено Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.