Голова Комітету Лілія Гриневич розповіла Чернівецькій освітянській громаді про нововведення Закону України "Про вищу освіту", прийнятого Верховною Радою 1 липня 2014 року.

10 липня 2014, 17:47

 

 

 

Голова Комітету Лілія Гриневич розповіла Чернівецькій освітянській громаді 

про нововведення Закону України «Про вищу освіту»,

прийнятого Верховною Радою 1 липня 2014 року.

 9 липня у Червоній залі Резиденції митрополитів Буковини і Далмації відбулася зустріч Голови Комітету з питань науки та освіти Лілії Гриневич з викладацьким колективом Чернівецького Національного університету ім. Юрія Федьковича.  Під час зустрічі Гриневич розповіла про прийнятий Парламентом закон «Про вищу освіту».

«Не зважаючи на військову агресію з боку Росії, не зважаючи на дуже складний фінансово-економічний стан країни, ми розпочали в країні системні реформи. І однією з перших таких системних реформ є реформа освіти, саме вищої освіти. Хочу вам з відповідальністю доповісти, що прийняття такого системного закону про вищу освіту, яке відбулося 1 липня у Верховній Раді, було категорично неможливим до революції гідності. Ті інструменти, які закладені в цьому законі про вищу освіту, є фактичними механізмами реалізації положень угоди про асоціацію, яку, я сподіваюсь, ми найшвидше ратифікуємо, в частині освіти», - зазаначила Лілія Гриневич.

Також, Голова Комітету зауважила, що законопроект «Про вищу освіту» пропонує кошти, які зароблені вищими навчальними закладами, зокрема за освітні, наукові послуги і навчально-виробничі, вивести з - під державного казначейства й передати на рахунки державним банкам. Також, в законопроекті передбачається кадрова автономія.

«Сьогодні університет не може запросити на роботу навіть Нобелівського лауреата без важкої бюрократичної тяганини нострифікації його дипломів. Ми переконані і закон зауважує на тому, що Вчені ради університетів достатньо компетентні для того, щоб самостійно визнавати диплом викладача, якщо вони беруть його на роботу за певним алгоритмом наданим Національним агентством забезпечення якості вищої освіти», - наголосила Лілія Гриневич.

Серед основних нововведень закону «Про вищу освіту» зазначається зокрема, створення окремого колегіального органу – Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, для ректорів, деканів і завідуючих кафедрами прописано обмеження перебування на посаді – не більше двох строків (5+5), зменшено кількість годин навчального навантаження викладачів на одну ставку з 900 год. до 600 год., зменшено навантаження на студентів – кількість годин в одному кредиті змінено з 36 до 30 та інші.

На зустріч з Головою Комітету зібралося понад 70 викладачів Чернівецького національного університету. Кожен охочий мав змогу задати питання щодо прийнятого закону «Про вищу освіту».