"Цей законопроект спрямований на те, щоб досягнути найкращого консенсусу між різними пропозиціями та ідеями заради покращення умов для діяльності науковців" - Голова Комітету з питань науки і освіти

27 жовтня 2014, 16:14

 

24 жовтня відбувся вебінар з обговорення законопроекту № 5093 «Про внесення змін до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (нова редакція), за участю Голови Комітету з питань науки та освіти Лілії Гриневич та заступника міністра освіти і науки Максима Стріхи.

В своєму вступному слові, на початку вебінару, Голова Комітету зазначила: «Цей законопроект спрямований на те, щоб досягнути найкращого консенсусу між різними пропозиціями та  ідеями заради покращення умов для діяльності науковців. І головне – збільшення результативності наукової діяльності і ефективності використання коштів».

Лілія Гриневич зауважила: «Сьогодні однією з головних наших проблем є мізерне фінансування науки з боку держави, яке на сьогодні складає лише 0,29 відсотка ВВП. Хоча, в чинному Законі «Про наукову і науково-технічну діяльність» закладалася цифра  1, 7% ВВП, але жодного разу такого фінансування науки в країні не виділялося».

  Завданням законопроекту, в першу чергу, є зміна кількох речей, це: загальна система управління та організації науки в країні; оцінка ефективності роботи наукових інституцій і науковців; соціальні питання.

«Ми пропонуємо учасникам вебінару для обговорення законопроект, який буде вноситись вже в наступному скликанні Верховної Ради. Тому,  у нас з вами є час для того, щоб його удосконалити та доопрацювати. Добре сформульовані пропозиції, які можливо виникнуть  в результаті вебінару і будуть торкатись саме тексту Закону, зможуть увійти в законопроект» - підкреслила Голова Комітету.

У вебінарі в режимі он-лайн взяли участь понад 250 українських вчених. Слухачі ставили численні запитання доповідачам у чаті вебінару, та з обговорювали запропоновані авторами законопроекту нововведення.

Вебінар було організовано командою Наукової соціальної мережі www.Science-Community.org