212

04 червня 2010, 10:29

Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Постанови про Рекомендації парламентських слухань на тему "Стратегія інноваційного розвитку України на 2010-2020 роки в умовах глобалізаційних викликів".

 

Слухання відбулись за ініціативи Комітету з питань науки і освіти і за підтримки Уряду Ю.Тимошенко у червні минулого року. За їх підсумками у Парламентському видавництві вийшла за редакцією Голови Комітету Володимира Полохала книга Стратегія інноваційного розвитку України на 2010-2020 роки в умовах глобалізаційних викликів, яка  містить матеріали обговорення проблем інноваційного розвитку держави, проект Стратегії інноваційного розвитку України, а також інформаційно-аналітичні матеріали,  які висвітлюють світовий досвід та вітчизняну практику забезпечення розвитку інноваційної діяльності.

 

В ухвалених Рекомендаціях передбачено формування дієздатної інноваційної політики соціально-економічного розвитку держави, враховуючи нові вимоги сучасності, зовнішні і внутрішні виклики та їх можливі наслідки. 

 

Зокрема, згідно з цим документом, Верховній Раді України рекомендовано схвалити в основному проект Стратегії інноваційного розвитку України на 2010-2020 роки в умовах глобалізацій них викликів, який був доопрацьований з урахуванням зауважень і пропозицій, що надійшли від міністерств, відомств, обласних державних адміністрацій, наукових установ.

 

Також, Верховній Раді України рекомендовано активізувати формування законодавчої бази інноваційної політики, ринку інтелектуальної власності та інноваційної інфраструктури, сприяти функціонуванню  технологічних і наукових парків тощо. Пропонується створити при Верховній Раді України Консультативну Раду з питань формування та реалізації національної інноваційної системи.

 

Рекомендації передбачають удосконалення структури державного управління у сфері науково-технічної та інноваційної діяльності, розмежування функції центральних органів виконавчої влади, заходи щодо розвитку інноваційної інфраструктури, застосування інструментів державної підтримки інноваційної діяльності, модернізації вищої освіти

 

Окрім того, підкреслюється роль вищої освіти в процесі інноваційного розвитку країни. Рекомендується розширити автономію вищих навчальних закладів з наукової діяльності, забезпечити державну підтримку молоді, яка займається науковою діяльністю.