18 червня 2025 року під головуванням Голови Комітету Сергія Бабака відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій. У засіданні брали участь народні депутати України – члени Комітету, представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Офісу Президента України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України. Усього понад 30 учасників.

Під час засідання народні депутати України – члени Комітету розглянули низку питань.

 

Про внесення до порівняльної таблиці проекту Закону України «Про академічну доброчесність» (реєстр. № 10392 від 08.01.2024) (друге читання) додаткових пропозицій народних депутатів України – членів Комітету

Про проект Закону України «Про академічну доброчесність» (реєстр. № 10392 від 08.01.2024) (друге читання)

Як зазначено в пояснювальній записці до законопроекту, метою його прийняття є зростання культури академічної доброчесності в усіх закладах освіти і наукових установах, утвердження цінностей академічної доброчесності як в академічному середовищі, так і в суспільстві загалом. Академічна доброчесність є важливою передумовою провадження якісної освітньої та наукової (творчої) діяльності, здобуття якісної освіти, забезпечення довіри до результатів навчання і наукових (творчих) досягнень, а також формування поваги до честі та гідності людини. Сформована у закладах освіти культура академічної доброчесності здобувачів освіти часто стає фундаментом цілком доброчесної поведінки випускників закладів освіти у їхньому професійному та особистому житті.

Академічна доброчесність в цивілізованому світі, зокрема в європейському освітньому просторі, передбачає формування в учасників освітнього процесу таких цінностей як чесність, довіра, повага, справедливість, відповідальність, стійкість, рішучість.

Цілеспрямоване постійне формування цих цінностей в освітньому процесі сприятиме підвищенню якості освіти, поверненню довіри до системи освіти, до результатів наукової діяльності вчених тощо. Формування довіри і поваги один до одного в системі освіти і науки матиме наслідком (з часом) формування довіри доброчесного політикуму, повернення довіри громадян до власної держави, мінімізацію корупційних практик, підвищення загального добробуту Українського народу і збільшуватиме довіру до України іноземних партнерів.

Комітет на своєму засіданні 18 червня 2025 року опрацював порівняльну таблицю з пропозиціями та поправками до законопроекту. Народні депутати України – члени Комітету запропонували додаткові поправки до законопроекту, які усувають дискусійні положення законопроекту, неузгодженості та встановлюють юридичну визначеність окремих положень законопроекту.

За результатами розгляду пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи підготовлено порівняльну таблицю законопроекту до другого читання, яка містить 303 пропозиції та поправки народних депутатів України, у тому числі пропозиції народних депутатів України – членів Комітету, з яких відхилено 64, враховано 127, враховано частково 53, враховано редакційно 59 пропозицій.

Заслухавши інформацію голови підкомітету з питань вищої освіти Комітету Юлії Гришиної  та обговоривши подані народними депутатами України – членами Комітету додаткові пропозиції до проекту Закону та сформовану з урахуванням цих пропозицій порівняльну таблицю, Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій одностайно прийняв рішення затвердити та внести до порівняльної таблиці проекту Закону України «Про академічну доброчесність» (реєстр. № 10392 від 08.01.2024) пропозиції Комітету та рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України «Про академічну доброчесність» (реєстр. № 10392 від 08.01.2024) за результатами його розгляду в другому читанні прийняти у другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними правками.

 

Про проект Закону України «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Європейською організацією публічного права про створення офісу Європейської організації публічного права в Україні» (реєстр. № 0310 від 05.05.2025), поданий Кабінетом Міністрів України

Зазначений законопроект розроблено з метою забезпечення виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності Угодою між Урядом України та Європейською організацією публічного права про створення офісу Європейської організації публічного права в Україні (далі – Угода), вчиненою 05 березня 2025 року в м. Києві.

Відповідно до п. 2 пояснювальної записки, прийняття законопроекту «забезпечить запровадження постійної присутності та діяльності Європейської організації публічного права в Україні, що сприятиме подальшій реалізації правової реформи в Україні, у тому числі й підготовці висококваліфікованих фахівців у сфері права».

Заслухавши та обговоривши інформацію заступника Міністра освіти і науки України Михайла Винницького, народні депутати України – члени Комітету одностайно ухвалили рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Європейською організацією публічного права про створення офісу Європейської організації публічного права в Україні» (реєстр. № 0310 від 05.05.2025), поданий Кабінетом Міністрів України, за результатами його розгляду в першому читанні прийняти за основу та в цілому.

З прийнятими рішеннями Комітету можна ознайомитися тут .

Переглянути запис засідання, яке транслювалось у прямому ефірі, у соціальних мережах, можна за покликанням.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

10 липня 2025 10:30
07 липня 2025 11:00
30 червня 2025 11:00
18 червня 2025 15:00
13 червня 2025 17:27
13 червня 2025 14:00
11 червня 2025 11:00
28 травня 2025 15:00
28 травня 2025 12:00
18 травня 2025 17:00