05 березня 2025 року під головуванням Голови Комітету Бабака С.В. відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій. У засіданні брали участь народні депутати України – члени Комітету, представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства національної єдності України, Державної служби якості освіти України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Національної академії наук України, Національної академії правових наук України, Національної академії педагогічних наук України, освітній омбудсмен.

Під час засідання народні депутати України – члени Комітету розглянули контрольне питання «Про стан підготовки підзаконних нормативно-правових актів на виконання Закону України «Про дошкільну освіту» від 06.06.2024 р.». Заслухавши інформацію заступниці Міністра освіти і науки України Коновалової А.А. та голови підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Воронова В.А., народні депутати – члени Комітету рекомендували Міністерству освіти і науки України та іншим центральним органам виконавчої влади продовжити підготовку необхідних для виконання Закону підзаконних нормативно-правових актів.
Розглянувши та обговоривши проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання діяльності Вищої ради правосуддя» (реєстр. № 12265 від 29.11.2024), поданий народним депутатом України Ткаченком О.М. та іншими народними депутатами України, народні депутати України – члени Комітету одностайно прийняли рішення рекомендувати Комітету Верховної Ради України з питань правової політики під час опрацювання законопроекту реєстр. № 12384 самостійно визначитись щодо зазначеного законопроекту під час голосування на своєму засіданні з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій Комітету.
Проекти законів України подані народним депутатом Гривком С.Д.:
- «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо запровадження у закладах вищої освіти діяльності кар’єрних консультантів з метою сприяння професійному становленню та подальшому працевлаштуванню здобувачів освіти» (реєстр. № 12235 від 25.11.2024);
- «Про внесення змін до Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо врахування в освітньому процесі психологічного профілю учнів, їх індивідуальних нахилів та здібностей у науковій і спортивній сферах» (реєстр. № 12236 від 25.11.2024);
- «Про внесення змін до Закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту» щодо врахування в освітньому процесі індивідуальних нахилів, навичок та здібностей здобувачів освіти у професійній і спортивній сферах» (реєстр. № 12237 від 25.11.2024);
- «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо врахування в освітньому процесі особистісних якостей, професійних нахилів та навичок здобувачів вищої освіти» (реєстр. № 12238 від 25.11.2024)

були відхилені Комітетом. Народні депутати України – члени Комітету запропонували автору законопроекту Сергію Гривку створити на майданчику Міністерства освіти і науки України робочу групу із залученням народних депутатів, освітнього омбудсмена, представників центральних органів виконавчої влади та всіх зацікавлених стейкхолдерів, яка б опрацювала ідеї, закладені в цих законопроектах, вивчить відповідний досвід закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, вищої освіти, і напрацює дієву траєкторію для реалізації усіх прогресивних ідей.

Комітетом також було розглянуто проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади молодіжної політики» та деяких інших законів щодо сприяння розвитку молодіжної політики» (реєстр. № 12298 від 09.12.2024), поданий народним депутатом України Санченком О.В. та іншими народними депутатами України, і вирішено рекомендувати Верховній Раді України за результатами його розгляду в першому читанні прийняти за основу.
Переглянути запис засідання пропонуємо за посиланням.
Ознайомитись з Рішеннями Комітету та Висновками до проектів законів пропонуємо за посиланням.