Про головне

Перейти до розділу
08 грудня 11:54
Тижневі освітянські та наукові новини
докладніше...

Діяльність Комітету

25 вересня 2023, 15:15

Відбувся Всеукраїнський форум «Позашкільна освіта 2023: сучасні виклики та рішення»

25 вересня 2023 року позашкільна спільнота України відзначає професійне свято «День Позашкілля». Дата цього свята приурочена до 25.09.2017 року, коли у рамках реалізації гранту Президента України відбувся Міжнародний форум позашкільної освіти, на якому презентували досягнення і сучасні практики позашкільної освіти, обговорювалися концептуальні основи розвитку позашкільної освіти.

Сьогодні (25 вересня 2023 року) в стінах Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбувся Всеукраїнський форум «Позашкільна освіта 2023: сучасні виклики та рішення». Мета заходу – привернути увагу громадськості до найкреативнішої ланки системи освіти, презентувати сучасний стан і прогресивні ідеї у діяльності закладів позашкільної освіти, поділитися її здобутками, обговорити проблеми та плани.

Організатором заходу виступила Міжнародна асоціація позашкільної освіти України при всебічній підтримці Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Державної служби якості освіти, Українського державного університету імені М.П. Драгоманова, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».

Надзвичайно важливо, що сьогоднішній Форум об’єднав 2700 учасників з усіх областей України, іноземних партнерів, усіх, хто опікується і вболіває за сферу позашкільної освіти.

До учасників Форуму звернувся Голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак. У своєму зверненні Голова Комітету наголосив, що в умовах воєнного стану позашкільна освіта, заклади позашкільної освіти набувають нового формату і значення.

Перш за все, це пов’язано з тим, що одними з важливих напрямів позашкільної освіти є військово-патріотичний, науково-технічний, соціально-реабілітаційний та оздоровчий. Саме ці напрями мають стати одними з ключових для всіх закладів позашкільної освіти. Адже ми розуміємо, що ворог нікуди не дінеться, кордони з рф залишаться, а відповідно Україна має підготувати нове покоління українців з оборонною свідомістю.

По-друге, саме позашкільна освіта є тим складником освіти, який може мобільно, оперативно реагувати на виклики, мати різноманітний зміст і формати. Відповідно, саме позашкілля має розпочати активну співпрацю з військовими.

По-третє, необхідно посилити питання підготовки педагогічних кадрів для системи позашкільної освіти. Саме заклади вищої освіти у співпраці з позашкіллям можуть відіграти у цьому важливе значення.