ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ: ТРЕБА ПОДОЛАТИ ВЕТО,

АБО МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ МАЄ ЗАПРОНУВАТИ

АЛЬТЕРНАТИВНІ ВАРІАНТИ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ ПРОФТЕХОСВІТИ

 

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти 29 березня 2016 року розглядалися питання, спрямовані на вирішення критичної ситуації з професійно-технічною освітою України.

Голова Комітету Лілія Гриневич нагадала присутнім народним депутатам України – членам Комітету з питань науки і освіти і його співробітникам, заступникам Міністра освіти  і науки та Міністра фінансів України, представникам міністерств, органів виконавчої влади, самоврядування та роботодавців, керівникам професійно-технічних навчальних закладів та громадськості про те, що раніше Комітетом було внесено два закони («Про зміни до Бюджетного кодексу» та «Про внесення змін до Закону про державний бюджет») з метою врегулювання складної ситуації, що склалася. Обидва вони були заветовані Президентом. Натомість, до Комітету не надійшло пропозицій від Президента чи Міністерства фінансів щодо того, які альтернативи існують для врегулювання цієї ситуації.

Лілія Гриневич нагадала присутнім, що раніше Комітет наполягав на тому, що тимчасова ін’єкція коштів (200 мільйонів гривень і по 75 мільйонів до червня) не є системним рішенням проблеми. «Ситуація є гострою тому, що деякі заклади профтехосвіти ще досі не отримали зарплати та стипендії за січень - березень і йдеться про те, хто нестиме відповідальність за невиплати», – сказала вона.

Голова Комітету акцентувала увагу присутніх на пропозиції Комітету перенести фінансування з міст обласного значення лише на міста – обласні центри і обласний рівень, який, однак не має для цього достатньо коштів. Тому раніше йшлося про виділення субвенції на здобуття середньої освіти і на підтримку підготовки робітничих кадрів, що і було запропоновано в змінах до Бюджетного кодексу України Комітетом. У пропозиціях Президента щодо цього є висновок Міністерства фінансів про неможливість таких змін, бо вони вимагають 5,8 мільярда гривень. Висновок Голова Комітету назвала таким, що не відповідає дійсності. Насправді, у запропонованому Комітетом пакеті законів йшлося про суму 1,8 мільярда, решта суми мала надаватися обласним рівнем та містами обласного значення. Також, Лілія Гриневич спростувала висновок Міністерства фінансів про те, що в разі прийняття змін до Бюджету неможливо буде реформувати систему профтехосвіти. За словами Голови Комітету, такий висновок заважає реальним змінам ситуації і вирішенню проблеми. Вона наголосила на тому, що Науково-експертне Управління підтримує подолання вето Президента щодо цих законів. Окрім того, Лілія Гриневич висловила позицію Комітету щодо необхідності введення мораторію на передачу майна державних закладів профтехосвіти у комунальну власність допоки не стабілізується ситуація, це не створить бар’єрів для модернізації мережі.

Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України за результатами повторного розгляду  Законів України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти» від 04.02.2016 № 982-VIII та «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансування професійно-технічної освіти» від 04.02.2016 № 983-VIII, відхилених Президентом України, прийняти їх в цілому. Комітет також підтримав пропозиції щодо підтвердження законів і направлення їх на повторний підпис Президенту України, якщо вето не буде подолане та про призупинення передачі майна державних закладів профтехосвіти у комунальну власність.

 

Відео засідання можна подивитися за посиланням: https://www.youtube.com/watch?time_continue=4682&v=97m9UHE0trk .

 

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

27 листопада 2024 11:00
21 листопада 2024 16:30
10 листопада 2024 00:00
07 листопада 2024 11:00
01 листопада 2024 15:46
29 жовтня 2024 15:00
28 жовтня 2024 14:00
28 жовтня 2024 09:00
27 жовтня 2024 00:00
24 жовтня 2024 10:30