Лілія Гриневич, Голова Комітету з питань науки і освіти:
«Дуже важливо, що б за всіма розмовами про обмеження для країни ми не загубили перспективу розвитку»
12 грудня 2014 року Голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич зустрілася з представниками київської освітянської спільноти, в рамках Програми підвищення кваліфікації керівників навчальних закладів м. Києва.
Підчас зустрічі, яка відбувалася у Київському державному університеті ім. Б. Грінченка, педагогічною спільнотою обговорювалися заходи щодо економії бюджету 2015 та Концепція розвитку освіти на 2015-2025 рік, запропонована Міністерством освіти та науки.
У своєму вступному слові, перед початком дискусії, Голова Комітету зазначила: «Ми живемо у пороговому часі для України, коли ми маємо великі можливості вибору і розвитку з одного боку, а з іншого боку дуже багато обмежень. 2015 рік буде дуже складним і у нас буде дуже складний бюджет. Ми не можемо розраховувати на зростання, нам потрібно стабілізувати ситуацію. Ми можемо чекати лише консервативного сценарію , зокрема і для освіти».
«Дуже важливо, що б за всіма розмовами про обмеження для країни ми не загубили перспективу розвитку. І зокрема, мене найбільше вразило: в документах, які пов’язані з економією бюджетних коштів, економія пропонується через внесення змін до законодавства. Тобто, вилучення із законів України багатьох прогресивних норм, над якими люди працювали десятиліття і добивалися цих норм» - підкреслила Лілія Гриневич.
Якщо в законі, наприклад, змінити мінімальну наповнюваність учнів в класі, як пропонує Мінфін, щоб верхня норма - 30 осіб ставилася як мінімальна - це руйнація системи.
Голова Комітету зауважила: «Коли ми говоримо про заходи економії бюджетних коштів на 2015 рік розуміємо, що ці заходи нам доведеться робити. Але ці заходи не можуть бути закладені в базове законодавство і ставати нашою перспективою на десятки років».
Лілія Гриневич наголосила: «Ми можемо погодитися з тим, що якісь з положень будуть призупинені на певний кризовий період. Але закладати це в законодавство – це означає ці зміни робити назавжди».
У зустрічі взяли участь понад 90 керівників навчальних закладів м. Києва.