Лілія Гриневич: держава повинна визнавати богословську освіту 

Лілія Гриневич у співавторстві з народними депутатами України – представниками усіх парламентських фракцій зареєструвала законопроект, яким передбачається  визнання документів про освіту та наукових ступенів, що видаються духовними навчальними закладами.

Законопроектом № 2380а пропонуються внести зміни до статті 11 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Згідно законопроекту, духовні навчальні заклади мають право здійснювати освітню діяльність за напрямом (спеціальністю) «Богослов’я» та готувати фахівців інших релігійних спеціальностей без отримання ліцензії, а також відкривати аспірантуру, докторантуру та створювати спеціалізовані вчені ради відповідно до їх статутів (положень) у порядку, що затверджується їх релігійними центрами (управліннями).

Однією з найважливіших новацій є те, що духовним навчальним закладам пропонується надати право на акредитацію напрямів (спеціальностей) та акредитацію навчального закладу у порядку, передбаченому законодавством для таких навчальних закладів. Відповідно, Кабінету Міністрів України доручається розробити такий порядок. Крім цього, у законопроекті передбачено, що вищі духовні навчальні заклади зможуть здійснювати освітню та наукову діяльність в інших галузях знань і підготовку фахівців різних кваліфікацій відповідно до Закону України «Про вищу освіту».

“Особи, які завершили навчання за освітньою програмою духовного навчального закладу за акредитованим напрямом (спеціальністю) і успішно пройшли атестацію, отримують документи про освіту державного зразка і прирівнюються у правах до осіб, які отримали документи про освіту державного зразка у державних навчальних закладах”, – йдеться у тексті законопроекту.

При цьому статтю 3 Закону України «Про освіту» пропонується доповнити таким положенням: “Атестація випускників духовних навчальних закладів, які навчалися за акредитованим напрямом (спеціальністю), здійснюється у порядку, затвердженому їх релігійними центрами (управліннями) та погодженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти”.
         Законопроект № 2380а було розроблено за участі представників релігійної спільноти та експертів, він пройшов попереднє узгодження з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.

Слід зазначити, що нині в Україні діє 202 духовних навчальних закладів. Проте їхні дипломи  не визнаються державою, а випускники сприймаються державними органами як такі, що мають лише загальну середню освіту. Разом з тим, дипломи українських вищих духовних навчальних закладів визнаються за кордоном, що надає можливість їхнім випускникам продовжувати свою освіту у закордонних вузах (як духовних, так і світських) на програмах вищого рівня.

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

18 липня 2024 18:05
17 липня 2024 15:15
05 липня 2024 12:30
05 липня 2024 12:00
03 липня 2024 16:00
28 червня 2024 08:00
21 червня 2024 12:29
19 червня 2024 16:37
18 червня 2024 13:47
17 червня 2024 16:00