Головна > Текстові публікації > Результати законопроектної роботи підкомітетів

Про головне

Перейти до розділу
23 лютого 15:29
Тижневі освітянські та наукові новини
докладніше...

Діяльність Комітету

Законопроектна робота у Комітеті

Надрукувати Збільшити зону перегляду

Результати законопроектної роботи підкомітетів

31 січня 2024, 11:00

Інформація про засідання підкомітетів Комітету з питань освіти, науки та інновацій 31 січня 2024 року

 

Відбулось засідання підкомітету з питань вищої освіти Комітету, на якому були розглянуті питання:

 

1. Про внесення до порівняльної таблиці проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки наукової роботи в закладах вищої освіти (реєстр. № 9600 від 10.08.2023) (друге читання) додаткових пропозицій народних депутатів України – членів Комітету.

Ухвалено рішення народними депутатами України про включення до порівняльної таблиці додаткових пропозицій членів Комітету з питань освіти, науки та інновацій.

 

2. Про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки наукової роботи в закладах вищої освіти (реєстр. № 9600 від 10.08.2023), поданий н.д. України С.В. Бабаком та іншими народними депутатами України (друге читання).

Ухвалено висновок народними депутатами про розгляд проекту Закону  реєстр. № 9600 від 10.08.2023 на засіданні Комітету та запропоновано Комітету рекомендувати Верховній Раді України за результатами його розгляду  прийняти у другому читанні та в цілому.

 

3. Про внесення до порівняльної таблиці проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті (реєстр. № 10177 від 23.10.2023) (друге читання) додаткових пропозицій народних депутатів України – членів Комітету.

Ухвалено рішення народними депутатами України про включення до порівняльної таблиці додаткових пропозицій членів Комітету з питань освіти, науки та інновацій.

 

4. Про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті (реєстр. № 10177 від 23.10.2023), поданий Кабінетом Міністрів України (друге читання).

Ухвалено висновок народними депутатами розглянути на засіданні законопроект № 10177 та запропоновано Комітету рекомендувати Верховній Раді України за результатами його розгляду  прийняти у другому читанні та в цілому.

 

5. Про Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування здобуття вищої освіти та надання державної цільової підтримки її здобувачам (реєстр. № 10399 від 10.01.2024), поданий Кабінетом Міністрів України.

Ухвалено рішення народними депутатами визначитись щодо висновку під час засідання Комітету.

 

Відбулось засідання підкомітету з питань науки та інновацій Комітету, на якому були розглянуті питання:

1. Про проект Закону про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» щодо питань дослідницької інфраструктури та підтримки молодих вчених (реєстр. № 10218 від 06.11.2023), поданий Кабінетом Міністрів України.

Ухвалено висновок народними депутатами, зважаючи на актуальність та необхідність  прийняття цього законопроекту, запропонувати Комітету рекомендувати Верховній Раді України включити цей законопроект до порядку денного сесії Верховної Ради України ІХ скликання, розглянути і прийняти законопроект за основу.

 

2. Про тематики конкурсних робіт з питань розроблення проектів законодавчих та нормативно-правових актів на іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук на 2025 рік.

Ухвалено рішення народними депутатами  визначитись щодо тематик конкурсних робіт на призначення іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук на 2025 рік під час засідання Комітету.