Головна > Текстові публікації > Результати законопроектної роботи підкомітетів

Про головне

Перейти до розділу
29 вересня 15:06
Тижневі освітянські та наукові новини
докладніше...

Діяльність Комітету

Надрукувати Збільшити зону перегляду

Результати законопроектної роботи підкомітетів

10 липня 2023, 18:30

Інформація про засідання підкомітетів Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій 10 липня 2023 року

10 липня 2023 року відбулися засідання підкомітетів Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.

 

На підкомітеті з питань науки та інновацій розглядали:

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи (реєстр. № 9338 від 29.05.2023), поданий Кабінетом Міністрів України.

Члени підкомітету ухвалили рішення рекомендувати Комітету підтримати законопроект за основу, врахувавши під час його доопрацювання до другого читання зауваження Національної академії наук України.

 

2. Проект Постанови Верховної Ради України «Про встановлення Дня сорту винограду «Одеський чорний» (реєстр. № 9334 від 29.05.2023, н.д. А. Чорноморов, О. Гайду).

Члени підкомітету висунули пропозицію направити до Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики зустрічну альтернативну пропозицію - для популяризації зазначеного напряму створити День селекціонера та День виноградарства.

Підкомітет з питань науки та інновацій Комітету запропонував Комітету прийняти рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду проект Постанови Верховної Ради України «Про встановлення Дня сорту винограду «Одеський чорний» (реєстр. № 9334 від 29.05.2023, н.д. А. Чорноморов, О. Гайду) відхилити, а комітетам Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики та з питань аграрної та земельної політики розглянути можливість встановлення в Україні Дня селекціонера та Дня українського виноградарства.

 

Підкомітет з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти і адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу

1. Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку медіа, гарантії професійної діяльності та соціальний захист журналіста» щодо встановлення допомоги журналістам за шкоду їх життю та здоров’ю, завдану під час виконання ними професійних обов’язків внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України (реєстр. № 9350 від 05.06.2023);

Прийнято рішення рекомендувати Комітету з питань науки, освіти та інновацій прийняти проект за основу з урахуванням пропозицій Міністерства освіти і науки України.

2. Проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про державну службу" (щодо обов’язковості навчання державних службовців основ кібербезпеки) (реєстр. № 9268 від 03.05.2023, н.д. О. Федієнко, Ю. Камельчук, І. Васильєв та інші народні депутати України).

Члени підкомітету запропонували Комітету прийняти рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду цього законопроекту в першому читанні повернути його суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

 

Підкомітет з питань вищої освіти

Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» щодо використання майна національними закладами вищої освіти державної форми власності» (реєстр. № 9415 від 23.06.2023).

Прийнято рішення рекомендувати Комітету з питань науки, освіти та інновацій прийняти проект за основу, врахувавши під час його доопрацювання до другого читання пропозиції Міністерства освіти і науки України.

 

Підкомітет з питань загальної середньої, інклюзивної освіти та освіти на тимчасово окупованих територіях

Проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання та протидії насильству стосовно дітей» 9400 від 19.06.2023

Прийнято рішення рекомендувати Комітету проект прийняти за основу.