Головна > Текстові публікації > Результати законопроектної роботи підкомітетів

Про головне

Перейти до розділу
29 вересня 15:06
Тижневі освітянські та наукові новини
докладніше...

Діяльність Комітету

Надрукувати Збільшити зону перегляду

Результати законопроектної роботи підкомітетів

10 січня 2023, 10:00

Інформація про засідання підкомітетів Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій 10 січня 2023 року

 

10 січня 2023 року відбулися засідання підкомітетів Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.

 

І. Підкомітет з питань вищої освіти.

Народними депутатами України – членами Комітету були прийняті рішення рекомендувати Комітету з питань освіти, науки та інновацій розглянути на своєму засіданні та ухвалити наступні рішення:

- підтримати проект Закону про внесення змін до Цивільного кодексу України та Цивільного процесуального кодексу України щодо посилення захисту прав осіб, визнаних судом недієздатними (реєстр. № 6466 від 24.12.2021, КМУ) з подальшим його доопрацюванням з урахуванням пропозиції Комітету;

- спільно з Міністерством освіти і науки України та іншими зацікавленими стейкхолдерами розглянути проекти законів реєстр. №№ 8228,  8228-1,  8228-2 розглянути (в тижневий термін) та напрацювати концепцію щодо завершення 2022/2023 навчального року, прийому до закладів фахової передвищої та вищої освіти у 2023 році.

 

ІІ. Підкомітет з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти і адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу.

Народними депутатами України – членами Комітету були прийняті рішення рекомендувати Комітету з питань освіти, науки та інновацій розглянути на своєму засіданні та ухвалити наступні рішення:

- підтримати проект Закону про внесення змін до деяких законів України, спрямованих на забезпечення додаткових гарантій соціального захисту ветеранів війни (реєстр. № 6350 від 25.11.2021, КМУ);

- проект Закону про застосування та дотримання норм міжнародного гуманітарного права в Україні (реєстр. № 8268 від 06.12.2022) повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

 

ІІІ. Підкомітет з питань професійно-технічної та фахової передвищої освіти.

Народними депутатами України – членами Комітету було прийнято рішення рекомендувати Комітету з питань освіти, науки та інновацій відхилити проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо надання права обіймати посади науково-педагогічних працівників у закладах фахової передвищої освіти (реєстр. № 7718 від 30.08.2022, КМУ) та доручити Міністерству освіти і науки України створити Робочу групу із залученням народних депутатів України – членів Комітету для більш комплексного врегулювання питань для здобуття вищої освіти у закладах фахової передвищої освіти.

 

ІV. Підкомітет з питань науки та інновацій.

Народними депутатами України – членами Комітету було прийнято рішення рекомендувати Комітету з питань освіти, науки та інновацій прийняти за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки та інноваційної діяльності (реєстр. № 8294 від 19.12.2022).