Діяльність Комітету

12 березня 2018, 15:45

Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський: «Ми розуміємо, що важливою передумовою входження України у світове співтовариство є повага до авторських інтелектуальних прав та забезпечення їх належного правового захисту»

На цьому під час засідання Погоджувальної Ради депутатських фракцій (депутатських груп), яке відбулось 12 березня 2018 року, наголосив Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський.

Саме тому прийняття цих законопроектів дозволить не лише підвищити рівень захисту авторських та суміжних прав вітчизняних авторів, але й значно посилить позиції нашої держави у сфері інтелектуальної власності на міжнародному рівні.

Окрім того,  Перший заступник Голови Комітету у своєму виступі зазначив про необхідність включення до розкладу пленарних засідань тижня також внесеного Кабінетом Міністрів України законопроекту реєстр. № 5699 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони інтелектуальної (промислової) власності” та, фактично альтернативного до нього за своїм змістом, законопроекту реєстр. № 5419 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення публічності і недопущення зловживань в сфері реєстрації та обігу знаків для товарів і послуг, а також захисту та створення умов для реалізації прав їх власників”, поданого народним депутатом України Вікторією Пташник спільно з колективом співавторів.

«Було б дуже бажано, щоб ми вже на цьому тижні розглянули увесь пакет з п’яти законопроектів щодо врегулювання низки питань інтелектуальної власності. В крайньому випадку, необхідно розглянути законопроекти № 5699 і 5419 в одному пакеті не пізніше наступного пленарного тижня», - зауважив Олександр Співаковський.

Окрім того, парламентарій повідомив, що на виконання взятих на себе зобов’язань дорожньої карти щодо виконання зобов'язань України в межах асоціації з ЄС, вже в цю середу на засіданні Комітету буде затверджено склад робочої групи, яка розпочне роботу над підготовкою до другого читання законопроекту реєстр. № 7466 “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав”, яку ми плануємо закінчити у найкоротші терміни та винести узгоджений проект цього Закону на розгляд Парламенту.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у своєму зустрічному слові повідомив, що через критичний ліміт парламентського часу на цьому тижні зможуть розглянути лише три законопроекти, по яких є голоси, а саме - № 5694, 6023, 4571.

Тому Андрій Володимирович запропонував, Комітету з питань науки і освіти попрацювати над проектами законів №5699 і 5419 та надати пропозиції щодо остаточного завершення питань інтелектуального блоку. “Дайте формулу і я обіцяю, як завжди, підтримати Вашу позицію і Вашу ініціативу” – зазначив Голова Парламенту.