Діяльність Комітету

16 жовтня 2018, 14:14

Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти: «В листопаді, виповнюється 100 років як Гетьман Павло Скоропадський заснував Національну академію наук України. Це перлина України і це витвір України»

На цьому під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій і груп, яке відбулось 16 жовтня 2018 року акцентував увагу Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський.

Перший заступник Голови Комітету зауважив, що Національна академія наук України не була знищена навіть більшовицькою владою, вона була потужним локомотивом для розбудови економіки України у всі часи.

17 жовтня 2018 року Комітет з питань науки і освіти проводить спільне засідання з Національною академією наук України. Цей захід є дуже важливим і на ньому буде підписаний відповідний меморандум.

«Ми розуміємо ті проблеми, які відбуваються в Національній академії наук України, але це наше дитя і ми відповідальні за нього. І замість того, щоб й надалі скорочувати видатки, ми повинні зрозуміти – як і чим ми можемо допомогти», – зазначив Олександр Співаковський.

Окрім того, Перший заступник Голови Комітету поінформував колег про своє відрядження до Сполучених Штатів Америки, де вони вивчали систему організації коледжів у штаті Флорида. Представник Держдепартаменту США, який був присутній на декількох зустрічах, зауважив, що успіх розвитку економіки Флориди якраз і забезпечують 28 коледжів, які є фундаментальною базою для розвитку людського капіталу. Ми ж, у свою чергу, в Україні, – свої 69 технікумів та коледжів, фактично, хочемо знищити.

Підводячи підсумок, Олександр Співаковський звернув увагу на те, що з метою забезпечення виконання Україною взятих на себе зобов’язань дорожньої карти по імплементації Угоди про Асоціацію, варто продовжити розгляд пакету законопроектів інтелектуальної власності та включити до розкладу пленарних засідань Верховної Ради України цього тижня Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів, реєстр. № 5694 (друге читання), який спрямований на вдосконалення правової охорони компонування напівпровідникових виробів, тобто інтегральних мікросхем та Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень реєстр. № 6023 (друге читання). Даний законопроект фактично спрямований на імплементацію сучасних стандартів, директив і регламентів ЄС у національне законодавство щодо забезпечення якості сільськогосподарських продуктів та продуктів харчування; визначення вимог до технічних умов, яким повинен відповідати товар; запровадження визначення місця погодження товару.