Олександр Сич: «Загальноосвітні навчальні заклади мають самостійно організовувати закупівлю необхідних продуктів для забезпечення харчування дітей»

Народний депутат України від ВО «Свобода», перший заступник Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Сич зареєстрував у парламенті законопроект, спрямований на врегулювання процесу закупівлі  продуктів харчування для загальноосвітніх навчальних закладів.

Метою проекту Закону України «Про внесення змін до статті 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (щодо закупівлі продуктів харчування для загальноосвітніх навчальних закладів)», як відзначає Олександр Сич, є закріплення на законодавчому рівні надання можливості загальноосвітнім навчальним закладам самостійно організовувати закупівлю та безперебійне постачання свіжих та якісних продуктів харчування для учнів та педпрацівників за адекватною ринковою ціною, яка є найбільш вигідною на момент закупівлі.

«Здійснення державних закупівель товарів та послуг із харчування для загальноосвітніх навчальних закладів станом на сьогодні є однією з найгостріших проблем в галузі загальної середньої освіти», – вважає свободівець.

За його словами, обов’язковість закупівлі продуктів харчування та отримання послуг з харчування для загальноосвітніх навчальних закладів шляхом проходження процедури конкурсних торгів часто призводить до безвихідної ситуації в частині забезпечення організації харчування дітей. Адже у разі одностороннього розірвання угоди постачальником певного виду продукції, з яким таку угоду укладено за результатами проведених торгів, чинне законодавство не передбачає можливості укладення нової угоди без повторного проходження процедури конкурсних торгів. Відтак, досить часто виникає ситуація, коли протягом 1,5-2-х місяців у загальноосвітніх навчальних закладах відсутні певні види продуктів харчування. При цьому, передусім припиняється постачання саме основних продуктів харчування – м’яса, риби, молочних продуктів, картоплі.

«Хто повинен нести відповідальність за припинення повноцінного харчування дітей?! Підприємець, який передумав, управління освіти, котре ніяк не може вплинути на ситуацію, що склалася?! За будь-яких обставин в першочерговому порядку страждають керівники закладів та діти, які в них навчаються. Адже відсутність необхідних продуктів харчування насамперед негативним чином відображається на збалансованості харчового раціону дітей, їх фізичному та психологічному здоров’ї», – відзначає Олександр Сич.

На думку народного депутата України, прийняття та реалізація зареєстрованого ним проекту Закону України надасть можливість загальноосвітнім навчальним закладам оптимальніше розпоряджатися коштами, виділеними для фінансування харчування учнів, самостійно відстежувати коливання цін на певні види «сезонних» продуктів, не залежати від одного постачальника продуктів харчування.

Окрім того, прийняття закону дозволить загальноосвітнім навчальним закладам невідкладно вживати необхідних заходів у разі одностороннього припинення постачання товарів харчування або неможливості здійснювати їх постачання з будь-яких інших причин, поліпшити якість споживчих харчових продуктів та послуг з надання харчування.

 

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

02 травня 2024 11:00
25 квітня 2024 15:50
23 квітня 2024 15:43
19 квітня 2024 19:00
11 квітня 2024 14:00
02 квітня 2024 14:00
27 березня 2024 15:00
26 березня 2024 14:00
20 березня 2024 18:12
20 березня 2024 14:00