15 листопада 2023, 15:00 ( Секретаріат Комітету з питань освіти, науки та інновацій )

Інформація про засідання Комітету з питань освіти, науки та інновацій 15 листопада 2023 року

 

15 листопада 2023 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій. Головував Голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Бабак С.В. На засіданні були присутні народні депутати України – члени Комітету: Колебошин С.В., Піпа Н.Р., Воронов В.А., Гришина Ю.М., Грищук Р.П., Кириленко І.Г., Коваль О.В., Колюх В.В., Лис О.Г., Павленко Р.М.

Також у засіданні брали участь представники Офісу Президента України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства освіти і науки України, Національної академії правових наук України, працівники секретаріату Комітету. Усього 20 учасників.

Переглянути запис засідання, яке транслювалось у прямому ефірі, в соціальних мережах, можна за посиланням: https://www.facebook.com/kom.osvita.nauka.

 

Під час засідання Комітету з питань освіти, науки та інновацій були розглянуті питання:

Про проект Закону про внесення змін до підпункту 19 пункту 3 розділу ХІІ Закону України «Про освіту» щодо подовження перехідного періоду для національних меншин, мови яких є офіційними мовами Європейського Союзу (реєстр. № 10201 від 30.10.2023), поданий н.д. України C.В. Бабаком та іншими народними депутатами України

Про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо подовження перехідного періоду для національних меншин, мови яких є офіційними мовами Європейського Союзу (реєстр. № 10201-1 від 13.11.2023), поданий н.д. України C.В. Бабаком та іншими народними депутатами України

Метою вищезазначених законопроектів є збереження правил здобуття повної загальної середньої освіти, які існували до набрання чинності Законом України «Про освіту», для осіб, які належать до національних меншин України, мови яких є офіційними мовами Європейського Союзу, і які розпочали здобуття повної загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року мовою відповідної національної меншини.

Заслухавши інформацію Голови Комітету Сергія Бабака, заступника Голови Комітету Сергія Колебошина, враховуючи рішення підкомітету з питань загальної середньої, інклюзивної освіти та освіти на тимчасово окупованих територіях від 14 листопада 2023 року, а також надані експертні висновки Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України та Міністерства освіти і науки України до поданих законопроектів, народні депутати України – члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо подовження перехідного періоду для національних меншин, мови яких є офіційними мовами Європейського Союзу (реєстр. № 10201-1 від 13.11.2023), прийняти за основу та в цілому, а проект Закону про внесення змін до підпункту 19 пункту 3 розділу ХІІ Закону України «Про освіту» щодо подовження перехідного періоду для національних меншин, мови яких є офіційними мовами Європейського Союзу (реєстр. № 10201 від 30.10.2023) відхилити.