09 жовтня 2019, 15:00 ( Секретаріат Комітету з питань освіти, науки та інновацій )

Інформація про засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій 09 жовтня 2019 року

 

09 жовтня 2019 року народними депутатами  України – членами Комітету з питань освіти, науки та інновацій була заслухана інформація тимчасово виконуючого обов’язки голови підкомітету з питань науки та інновацій Кириленка І.Г. щодо підготовки робочою групою законопроектів реєстр. № 0898 та 0897 до другого читання.

Кириленко Іван Григорович проінформував присутніх про те, що законопроект № 0898 від 29.08.2019 року «Про проект Закону про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (друге читання) покликаний змінити окремі норми чинного Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» щодо врегулювання деяких питань у сфері наукової і науково-технічної діяльності, які були неузгоджені, незбалансовані або відсутні у чинному Законі, зокрема: уточнення визначення понять «докторант», «вчена рада», «наукове відрядження», уточнення порядку обрання дійсних членів національних академій наук, окремих положень щодо наукових відряджень, здійснення вченими науково-педагогічної діяльності у вищих навчальних закладах, співставлення рівня заробітної плати науковців з нормою, яку легко прогнозувати, тощо. Також було заслухано інформацію Міністерства освіти і науки України, представника Ради молодих вчених Національної академії наук України. 

Народні депутати України – члени Комітету після розгляду таблиці до другого читання, прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді України проект Закону № 0898 від 29.08.2019 року «Про проект Закону про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (друге читання) прийняти в другому читанні та в цілому.

Другим питанням було розглянуто проект Закону  про внесення змін до деяких законів України, які регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру (реєстр. № 0897 від 29.08.2019 р.) підготовлений до другого читання.

Законопроект розроблений з метою забезпечення дерегуляції господарської діяльності в Україні шляхом скасування дозволу на проведення робіт з експериментальними тваринами та дозволу на ввезення продукції, отриманої з використанням генетично модифікованих організмів виключно для науково-дослідних цілей, а також з метою уточнення повноважень окремих центральних органів виконавчої влади в галузі поводження з експериментальними тваринами та з генетично-модифікованими організмами.

Членами Комітету з питань освіти, науки та інновацій була заслухана інформація тимчасово виконуючого обов’язки голови підкомітету з питань науки та інновацій Кириленка І.Г., Міністерства освіти і науки України та прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до деяких законів України, які регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру (реєстр. № 0897 від 29.08.2019 р.) підготовлений до другого читання прийняти за основу та в цілому.

 

Третім питанням Комітетом з питань освіти, науки та інновацій було заслухано інформацію директора програми USAID РАДА Ігоря Когута та керівника Освітнього парламентського центру Марини Терещук про роботу центру.

Народні депутати України – члени Комітету подякували представникам проектів Програми USAID РАДА та висловили власні позитивні враження від відвідування Освітнього парламентського центру, який знаходиться в адміністративній будівлі Верховної Ради України за адресою вул. Грушевського, 5.

 

Під час засідання, народні депутати України вирішили звернутись до Голови Верховної Ради України Д. Разумкова з пропозицією включити до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання  проект Постанови про внесення змін до деяких постанов Верховної Ради України (реєстр. № 2210 від 03.10.2019).

 

Також було заслухано та підтримано пропозицію заступника Голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій Колебошина С.В. щодо проведення 27 листопада 2019 року комітетських слухань на тему: «Стан і перспективи розвитку природничо-математичної освіти в системі загальної середньої освіти в Україні».