Діяльність Комітету

26 листопада 2019, 15:15

26 листопада 2019 року народні депутати України – члени Комітету з питань освіти, науки та інновацій за сприяння Освітнього Центру Верховної Ради України відвідали Київську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат №5 ім. Я.П. Батюка

26 листопада 2019 року народні депутати України – члени Комітету з питань освіти, науки та інновацій за сприяння Освітнього Центру Верховної Ради України відвідали Київську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат №5 ім. Я.П. Батюка

У контексті підготовки до комітетських слухань на тему : «Реформування спеціальних закладів освіти України та стан впровадження інклюзивної освіти: проблеми і шляхи вирішення"», запланованого на 10 грудня, депутати ознайомилися з умовами навчання та виховання, які створюють для дітей з особливими потребами.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09 серпня 2017 року №526-р була схвалена Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та план заходів з реалізації її І етапу, яка передбачає перехід від інтернатної до сімейної форми виховання. Однак члени Комітету зауважують, що оскільки інклюзивна освіта в Україні лише в процесі впровадження і на те, що чимала кількість дітей з інвалідністю потребують особливих форм навчання та умов, які більшість закладів не в змозі будуть забезпечити, існують великі ризики, що ці діти залишаться поза повноцінним освітнім процесом. Тож мета майбутніх слухань – віднайти баланс між осучасненням інтернатної системи та потребами дітей.

У школі – інтернаті №5 ім. Я.П. Баюка навчається більше 190 дітей з вадами зору та розвитку.

Діяльність школи спрямована на удосконалення цілісного навчально-виховного процесу; оптимізацію корекційно-реабілітаційної роботи з дітьми з вадами зору; удосконалення оптимальних психолого-педагогічних умов для самореалізації індивідуального розвитку особистості; виховання високоморальної особистості, патріота, людини.

Окрім звичних шкільних загальноосвітніх предметів учні вивчають тут соціально-побутову орієнтацію, ритміку, санітарію та гігієну, корекцію вад розвитку та мовлення, займаються творчістю та спортом, їм прищеплюють любов до природи та допомагають обрати майбутню професію.

Навчально-виховний процес забезпечують 67 досвідчених педагогів (в тому числі логопед-дефектолог, психолог), які перебувають у постійному пошуку новітніх технологій, форм і методів навчання. Це творчі ініціативні люди, які з любов’ю і великим терпінням навчають вихованців жити законами добра, чемності і справедливості.

Народним депутатам України було продемонстровано численні класи для навчання, сенсорні та комп’ютерні кімнати, майстерні і спортзал.

Насамкінець діти підготували гостям подарунок-сюрприз – влаштували концерт, під час якого вразили своїми талантами і щирістю.