Діяльність Комітету

03 червня 2019, 14:04

Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти: «Ми не можемо залишити цілу ланку освіти у правовому нігілізмі»

Під час засідання погоджувальної ради, яке відбулося 03 червня 2019 року, Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський зосередив увагу своїх колег на трьох важливих питаннях.

Перш за все, Олександр Співаковський подякував своїм колегам – народним депутатам України за те, що у першому читанні прийняли законопроект «Про повну загальну середню освіту» реєстр. № 10204. Та додав, що Комітет уже розпочав посилену роботу над збором, внесенням пропозицій і зауважень.

По-друге, Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти звернувся до колег з проханням внести до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради України на четвер 06 червня законопроект реєстр. № 8321-д «Про фахову перевищу освіту» та розглянути його у другому читанні. Наразі експертна група повністю закінчила підготовку зазначеного законопроекту до другого читання і вже 05 червня він буде розглянутий на розширеному засіданні Комітету з питань науки і освіти. «Прийняття цього законопроекту є надважливим, ми не можемо залишити цілу ланку освіти у правовому нігілізмі», - зазначив О. Співаковський. Прийняття цього Закону вирішить питання правової визначеності окремого складника освіти – фахової передвищої освіти.

По-третє, Олександр Співаковський наголосив на необхідності внесення до порядку денного та якнайшвидшого прийняття законопроекту реєстр. № 9385 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації окремих положень законодавства Європейського Союзу у сфері інтелектуальної власності» – так званого законопроекту з протидії патентному «тролінгу» та «вічнозеленим патентам». Цей законопроект, у першу чергу, вплине на зниження цін на іноземні ліки. Адже ціни на ліки проти раку, туберкульозу, серцевих хвороб... є високими в тому числі і через монополізацію ринку окремими суб’єктами, які зловживають нашим патентним правом і не допускають на український ринок конкурентні розробки, штучно подовжують строки дії своїх патентів. «Прийняття цього законопроекту є не просто обов’язком перед європейськими партнерами, а, насамперед, перед людьми, які не мають змоги отримати необхідні ліки за адекватними цінами», - зауважив О. Співаковський.